KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Stokrotki


                                                           stokrotki1        stokrotki1    

WRZESIEŃ
Z dniem 2 września Kasztankowe Przedszkole znowu zatętniło życiem. Przez kilka dni wraz z dzieciakami przypominaliśmy sobie plan dnia oraz ustaliliśmy zasady dotyczące funkcjonowania w grupie.
Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody.
20 września świętowaliśmy wyjątkowy dzień dla każdego wychowanka przedszkola. Wspólne gry, zabawy i konkursy dostarczyły mnóstwo emocji i uśmiechu. Nie zabrakło także energicznej muzyki, która porwała wszystkich do tańca.
Powitanie Jesieni. Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Poznaliśmy kolorowe liście, porządkowaliśmy je, przeliczaliśmy zbiory, odgadywaliśmy zagadki, wykonywaliśmy jesienne tańce, nie zabrakło również zabaw ruchowych.
30 września w naszej grupie obchodziliśmy ,,Dzień Chłopaka”. Dziewczynki, przygotowały w tym dniu wiele niespodzianek dla swoich kolegów. Drobne upominki przygotowane z pomocą rodziców wywołały uśmiechy na twarzy chłopców co było wyrazem wdzięczności a czasami nawet lekkiego zawstydzenia, gdy koleżanka z grupy wręczała swojemu ulubionemu koledze prezent.
W dniach od 30.09-04.10 w naszym Kasztanowym Przedszkolu odbył się kolorowy tydzień, który jest już u nas tradycją. W tym roku ten wyjątkowy tydzień obchodziliśmy na początku jesieni, a jego hasło brzmiało: "Owoce i warzywa zjadamy o swoje zdrowie dbamy".
Każdemu dniu przypisany był inny kolor. Rodzice starali się, aby dzieci przychodziły do przedszkola odpowiednio ubrane do danego koloru dnia. Sala codziennie witała przedszkolaków innym wystrojem, co zachęcało do aktywnego uczestnictwa w zajęciach i zabawach.
Słuchaliśmy wierszy o owocach i warzywach, uczestniczyliśmy w teatrzykach opartych na wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima "Na straganie", "Warzywa". Nazywaliśmy polskie owoce i egzotyczne, dzieliliśmy ich nazwy na sylaby, wyodrębniliśmy pierwsza głoskę, układaliśmy zdania z owocami i warzywami. Podczas zabaw badawczych mieliśmy możliwość smakowania, samodzielnie doświadczaliśmy "co kryje się w środku owoców" angażowaliśmy zmysły smaku, dotyku, węchu, wzroku.
Zabawy przy muzyce towarzyszyły nam każdego dnia śpiewaliśmy i inscenizowaliśmy zabawy osnute na piosenkach „Już owoców pełen kosz’, „Pomidorek”, „Ogórek” i oczywiście „Urodziny marchewki”. W każdym dniu kolorowego tygodnia wykonywaliśmy pracę plastyczną był to: sad owocowy z gruszkami, czerwone jabłuszko - wydzieranka, gałązka ze śliwkami, ananas jako egzotyczny owoc który był inspiracją do zapoznania dzieci ze znakiem graficznym litery A,a.

 


 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej