KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Stokrotki


                                                           stokrotki1        stokrotki1    

GRUDZIEŃ
12 grudnia „Stokrotki” przygotowały przedstawienie jasełkowe dla Rodziców. Tego dnia każdy z nas był aktorem. Były aniołki, pasterze, królowie oraz Maryja z Józefem. Śpiewaliśmy piosenki oraz zatańczyliśmy dla naszych Rodziców. Na koniec złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy kartki świąteczne, które sami przygotowaliśmy. Dziękujemy Rodzicom za przybycie!
6 grudnia – Od rana czekaliśmy na Świętego Mikołaja. Zastanawialiśmy się czy odwiedzi nas w tym roku, wyglądaliśmy przez okna i nasłuchiwaliśmy odgłosów sań i reniferów. Gdy do nas przyszedł, staraliśmy się wypaść jak najlepiej i grzecznie siedzieliśmy w kole. Zaśpiewaliśmy mu piosenkę, a potem otrzymaliśmy prezenty. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że Mikołaj odwiedzi nas również w przyszłym roku!
4 grudnia „Stokrotki” otrzymały przesyłkę od Świętego Mikołaja – film dedykowany specjalnie dla nich. Dzieci z zaciekawieniem oglądały, co Mikołaj ma im do przekazania. Zdziwienie dzieci było ogromne, gdy w filmie zobaczyły zdjęcia grupy oraz miejsce, do którego Mikołaj dostarczy prezenty – nasze przedszkole.
LISTOPAD
21 listopada odbył się Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły swoje ulubione pluszowe misie. Odbyła się przedszkolna dyskoteka do „misiowych piosenek” . Rozwiązywaliśmy zagadki o bajkowych misiach oraz próbowaliśmy opisać zachowanie niedźwiedzi zimą. Poznaliśmy również historię pluszowego misia. Gimnastyka tego dnia również była ciekawa – naszymi przyborami do ćwiczeń były nasze maskotki ! Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną.
9 listopada Stokrotki Świętowały setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowały apel dla młodszych dzieci. Nasz grupa miała tego dnia czerwone koszulki, a grupa Jagódek białe, co miało symbolizować flagę naszego kraju. Dzieci na uroczystości śpiewały patriotyczne piosenki i recytowały wierszyki o Polsce, ale również zatańczyły tego dnia poloneza i krakowiaka.
PAŹDZIERNIK
30 października obchodziliśmy Święto Dyni. Dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo i na ten czas przedszkole zmieniło się w dyniową krainę. Stokrotki spotkały się wspólnie w sali z grupą Jagódek. Tam wspólnie bawiliśmy się przy „dyniowych piosenkach” i rozwiązywaliśmy zagadki. Był czas na gimnastykę i tor przeszkód! Na koniec, w swojej sali dzieci wykonały pracę plastyczną - bibułową dynię. Dzieci tego dnia również spróbowały specjalnej potrawy – zupy dyniowej.
25 października „Stokrotki” wybrały się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Tam przywitali nas panowie policjanci, którzy opowiadali jak bezpiecznie poruszać się po drodze I czego unikać, aby zachować bezpieczeństwo. Drugim etapem było obejrzenie filmu że Sznupkiem - maskotką policyjną, który również pokazywał dzieciom odpowiednie zachowanie podczas przejścia przez jezdnię. Jednak największą frajdę sprawiło dzieciom korzystanie z symulatora przejścia dla pieszych. Na koniec dzieci odbyły kurs pierwszej pomocy. Przypomniały sobie co należy zrobić i gdzie zadzwonić, gdy ktoś potrzebuje pomocy.
24 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na starszaka. Pasowania uroczyście dokonała Pani Dyrektor poprzez symboliczne dotknięcie ołówkiem ramienia każdego z pasowanych. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, ale aby zostać starszakami musiały zdać „Egzamin na starszaka” i odpowiedzieć na kilka pytań związanych z pojęciami matematycznymi, wspomaganiem rozwoju mowy i z wiedzy ogólnej. Świętowanie uroczystości zakończył słodki poczęstunek.
WRZESIEŃ

Dnia 20 września odbył się w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy I udziału w różnych konkurencjach. Na początku - w sali „Stokrotki” śpiewały piosenki I tańczyły przy ulubionych piosenkach. Na dworze zaś odbyły się różne konkurencje, takie jak rzut do celu, bieg slalomem czy poszukiwanie kasztanów. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o dobrej zabawie. Na koniec dzieci otrzymały „Puchar Przedszkolaka”, który mogły pokolorować według uznania.
W piątek 21 września wybraliśmy się na spacer wokół naszego osiedla, by pożegnać lato. „Stokrotki” przeszły długa drogę, gdyż doszliśmy aż do parku na Podlesiu. Tam bawiły się - skacząc w klasy, biegały, szukały kasztanów i żołędzi. Podczas drogi wypatrywały znaków drogowych, które poznaliśmy na zajęciach.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej