KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Słoneczka

sun

PAŹDZIERNIK
Zabawy z dynią. Pod koniec października jak co roku obchodziliśmy święto dyni. Nasze Panie przygotowały dla nas ciekawe zabawy z dynią. Były zagadki, tańce, konkursy sprawnościowe i wiele innych. Potem w grupie robiliśmy śmieszne lampiony. Dowiedzieliśmy się też, że dynia to bardzo zdrowe warzywo. Można je jeść na różne sposoby: słodko, kwaśno i słono. Nasiona dyni są bardzo zdrowe dla dzieci i dorosłych. To był ciekawy dzień . Obejrzyjcie Galerię.
Będę aktorem. W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne „Porządki jesienne”. Była to bajka o leśnych zwierzakach i ich zwyczajach. Mieliśmy możliwość zobaczyć na czym polega praca aktora. Co to jest scenografia, stroje i inne niezbędne rzeczy. Po przedstawieniu chwilkę rozmawialiśmy z aktorami a nawet zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Wielu z nas chciałoby zostać aktorem. To jest fajny zawód.
Jesienne inspiracje. Jesień to pora kolorowa i pełna darów przyrody. Nasza grupa gromadziła je do kącika przyrody. Zebraliśmy sporo kasztanów, żołędzi, szyszek i kolorowych liści. Pewnego dnia nasza Pani dała nam zadanie. Każdy z nas miał zostać jesiennym twórcą. Z plasteliny i zgromadzonych darów przyrody mieliśmy stworzyć leśne zwierzaki. Pani pokazała nam kilka zrobionych przez siebie figurek, ale my mieliśmy wymyślić własne. Każdy tworzył jak umiał. Powstała piękna galeria zwierzaków. Pani pochwaliła nas za pomysłowość. Rodzice byli zachwyceni naszymi dziełami.
Chlebowa Chata. Wyjazd już za nami. Jak co roku nasze Panie organizują wyjazd dla rodziców i dzieci, celem ich integracji. Ponieważ mamy nowych kolegów i koleżanki ważne jest aby wszyscy się dobrze poznali. W tym roku odwiedziliśmy Chlebową Chatę w Górkach Małych. Tam mieliśmy możliwość zasmakować i nauczyć się jak oddzielić śmietanę od mleka, zrobić masło i ser biały. Słuchaliśmy również opowieści o życiu pszczół i walorach zdrowotnych miodu. Mogliśmy obejrzeć narzędzia rolnicze, zobaczyć jak powstaje chleb a nawet go upiec. Obejrzeliśmy jak żyli nasi przodkowie i jak sobie radzili w codziennym życiu. Było bardzo ciekawie i pracowicie. Na koniec wspólnie piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się w ogrodzie. Była również niespodzianka. Nasz kolega Michał w tym dniu miał urodziny i przygotował dla nas słodkie niespodzianki. Był to wspaniały dzień. Wróciliśmy zadowoleni w wyjazdu. Obejrzyjcie galerię.
Kolorowy tydzień
Jak co roku w naszym przedszkolu organizowany był kolorowy tydzień. Królowały kolory zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony. Nasze Panie przygotowały dla nas ciekawe zabawy i zajęcia. Bawiliśmy się kolorami i wykonywaliśmy ciekawe rzeczy. Na koniec tygodnia szukaliśmy kolorów na spacerze w lesie. Wprawdzie już mamy jesienną pogodę ale liście drzew jeszcze zielone, dopiero zmieniają kolor. To był fajny tydzień. Obejrzyjcie galerię.
WRZESIEŃ

26.09 Dziś na zajęciach poznaliśmy liczbę 1. Dowiedzieliśmy się jak wygląda, wskazywaliśmy pojedyncze rzeczy na obrazkach. Na koniec wyklejaliśmy liśćmi szablony liczby. Zapraszamy do galerii aby zobaczyć jak nam poszło :)
28.09 Dziś razem z grupą Motylki wybraliśmy się do parku na Podlesiu, aby wspólnie poćwiczyć na świeżym powietrzu. Zbieraliśmy żołędzie i liście do kącików jesiennych, łowiliśmy rybki na chuście Klanzy i rzucaliśmy obręczami do celu. Zabawa była wyśmienita, a zabawa na świeżym powietrzu sprawiła, że do przedszkola wróciliśmy z ogromnymi uśmiechami na buziach.Światowy Dzień Przedszkolaka
20 września obchodzony jest światowy dzień przedszkolaka, dlatego nasze Panie przygotowały dla nas niespodziankę. Wspólnie z grupą Motylków zdobywaliśmy sprawności aby otrzymać dyplom Super Przedszkolaka. Zadania były różne, ale my super przedszkolaki potrafiliśmy je rozwiązać. I nie ważne czy chodziło o śpiew, taniec, sprawność fizyczną czy też wiedzę - zdaliśmy wszystkie testy na 6. Dlatego każdy z nas otrzymał dyplom. A potem była zabawa, malowanie twarzy i balkonowe figurki. Było super. Obejrzyjcie galerię.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej