KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Słoneczka

sun

MARZEC
20.03.2019r. mieliśmy w naszym przedszkolu specjalnego gościa! Na latającym dywanie przyleciał do nas Magik z krainy Aladyna. Pokazał Nam wiele magicznych sztuczek. Wyczarował nawet prawdziwego gołębia! Przedstawienie bardzo Nam się podobało.
15.03.2019. Na dzisiejszych zajęciach przedszkolaki miały za zadanie odgadnąć jaka witamina kryje się w ulubionym warzywie Kubusia, czyli marchewce. Stworzyły za pomocą chusty animacyjnej owocową sałatkę, rozwiązywały rebusy i przekonały się, że warto jeść warzywa i owoce aby być silnym i zdrowym.
8.03.2019 odbyły się drugie zajęcia z cyklu: Kubusiowi Przyjaciele Natury. Na nich przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo dbać o aktywność fizyczną. Wykonywały ćwiczenia, wybierały produkty potrzebne do dobrze zbilansowanej diety. Zabawa była smakowicie - wyśmienita :)
LUTY
W lutym część z nas wyjechała na ferie. Pozostałe w przedszkolu dzieci bawiły się i uczyły w grupach zintegrowanych. Nasze Panie zapoznały nas z ciekawą tematyką dotyczącą dalekiej północy oraz starożytnych cywilizacji. Poświęciły też czas na zapoznanie nas z bezpieczeństwem w czasie korzystania z urządzeń elektrycznych. Dużo czasu poświęciły na wyjaśnienie zasad bezpiecznego korzystania z komputera i internetu. Przypomniały nam również zabawy i pląsy naszych rodziców. Organizowały różne zabawy i konkursy. Szczerze można powiedzieć, że w naszym przedszkolu nie można się nudzić.
Zabawy w bibliotece. Zgodnie z planem poszliśmy na wycieczkę do biblioteki, gdzie odbywają się zajęcie z zakresu przepisów ruchu drogowego. Dzisiaj poznaliśmy i utrwaliliśmy jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Wiemy, że zawsze trzeba być ostrożnym nawet gdy na przejściu jest sygnalizator. Były fajne zabawy i konkursy. Wypożyczyliśmy też nowe książki do czytania. Lubimy te wycieczki do biblioteki.
STYCZEŃ
Wielkie bale w karnawale. Jak się bawić, to się bawić powiedziała Psotka i zaprosiła nas do zabawy. W tym roku zabawę karnawałową prowadziła Pani Psotka. Była wesoła i zorganizowała mam ciekawe i atrakcyjne zabawy i konkursy. Ale najfajniejsze były pokazy śniegu i baniek mydlanych. W jednej chwili wszystko było zaczarowane.
Dzień Babci i Dziadka. Dzisiaj w naszym przedszkolu byli bardzo mili goście - to nasze babcie i dziadkowie. Przybyli do nas, na zaproszenie z okazji ich święta. Na tę okazję przygotowaliśmy dla nich piękną akademię i upominki. Wszystkim bardzo się podobało brawom nie było końca. Potem babcie wspólnie z dziadkami oglądali prezenty, które dla nich przygotowaliśmy. Po przerwie wszyscy częstowaliśmy się przygotowanym poczęstunkiem , a potem zaczęły się konkursy. Było bardzo wesoło, zresztą sami obejrzyjcie w galerii zapraszamy.
GRUDZIEŃ
Jasełka. Nasze Panie zorganizowały spotkanie jasełkowe dla nas i naszych Rodziców. Przygotowania trwały od początku grudnia. Panie codziennie ćwiczyły z nami wiersze i kolędy. Przygotowały również piękną dekorację. My wykonaliśmy upominki świąteczne dla Rodziców. A nasi Rodzice przygotowali piękne stroje dla nas, aktorów. Przedstawienie wypadło wspaniale. Rodzice byli zachwyceni prezentami i występem. To było wspaniałe spotkanie świąteczne. Obejrzyjcie galerię.
Bawimy się w teatr. W naszej grupie panie prowadzą zajęcia dodatkowe. Tematyka zajęć związana jest z muzyką, czytelnictwem i teatrem. Bardzo lubimy bawić się w zajęcia związane z czytelnictwem i teatrem. Każdy z nas chce być aktorem i często bawimy się w teatr. Raz występujemy sami a innym razem występują zrobione przez nas własnoręcznie kukiełki lub pacynki. Kochamy nasze przedszkole czujemy się tu dobrze i chętnie tu przechodzimy.
Koncert kolędowy. Nasze przedszkole odwiedzili dzisiaj goście , którzy przywieźli ciekawe instrumenty muzyczne. Zaprezentowali nam starodawne instrumenty ludowe. Ich dźwięki mogliśmy podziwiać podczas śpiewania starych, ludowych, góralskich kolęd. Mieliśmy możliwość poznać gwarę góralską. Bardzo nam się występ podobał. Zobaczcie zdjęcia.
Odwiedził nas Mikołaj. Jak co roku 6 grudnia przyjechał do nas Mikołaj. Czekaliśmy na niego bardzo niecierpliwie. Każdy z nas liczył na piękne prezenty. Kiedy wreszcie nas odwiedził okazało się że jest bardzo miły i, że cały czas nas obserwował, i wiedział, że byliśmy grzeczni i należą nam się upominki. Poprosił nas o jakąś niespodziankę a my zaśpiewaliśmy mu piosenkę o Mikołaju. A potem już było bardzo przyjemnie dostaliśmy piękne prezenty za które wręczyliśmy Mikołajowi przygotowane wcześniej laurki. Pożegnaliśmy miłego gościa. Będziemy na niego czekać w przyszłym roku. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.
Bawimy się w teatr. W naszej grupie panie prowadzą zajęcia dodatkowe. Tematyka zajęć związana jest z muzyką, czytelnictwem i teatrem. Bardzo lubimy bawić się w zajęcia związane z czytelnictwem i teatrem. Każdy z nas chce być aktorem i często bawimy się w teatr. Raz występujemy sami a innym razem występują zrobione przez nas własnoręcznie kukiełki lub pacynki. Kochamy nasze przedszkole czujemy się tu dobrze i chętnie tu przechodzimy.
LISTOPAD
Nasza sala zamieniła się dziś w salę wróżb. A to wszystko z powodu Andrzejek. razem z dziećmi z grupy Motylki. Mogliśmy sprawdzić, co czeka nas w przyszłości, kim zostaniemy, jak na imię będzie mieć wybranek lub wybranka naszego serduszka oraz marzenia której grupy spełnią się jako pierwsze. Na koniec wróżenia, nie zabrakło również szalonej tanecznej zabawy.
Dzień Pluszowego Misia. Jak co roku w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wesołe zabawy i zajęcia zorganizowały dla nas nasze Panie. W tym dniu do przedszkola przyszły też nasze pluszaki. Bawiły się razem z nami, rozwiązywały zagadki i wesoło tańczyły. Było bardzo fajnie.
Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowe święto. Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to wyjątkowa, bo setna rocznica tego wydarzenia. Obejrzeliśmy film o symbolach narodowych i razem z innymi grupami biliśmy rekord dla Niepodległej. O godzinie 11.11 wszyscy razem głośno zaśpiewaliśmy hymn.
Bawimy się w bibliotece. Dzisiaj wspólnie z Panią wyruszyliśmy na wycieczkę do biblioteki osiedlowej. Tam wspólnie z panią bibliotekarką uczyliśmy się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Braliśmy udział w teście wiedzy o bezpieczeństwie, oraz bawiliśmy się chustą Klanzy. Bardzo lubimy te zajęcia w bibliotece. Na koniec wypożyczyliśmy książki do przeczytania w przedszkolu. Pamiątką będą zdjęcia w galerii. Zapraszamy do obejrzenia.
PAŹDZIERNIK
Zabawy z dynią. Pod koniec października jak co roku obchodziliśmy święto dyni. Nasze Panie przygotowały dla nas ciekawe zabawy z dynią. Były zagadki, tańce, konkursy sprawnościowe i wiele innych. Potem w grupie robiliśmy śmieszne lampiony. Dowiedzieliśmy się też, że dynia to bardzo zdrowe warzywo. Można je jeść na różne sposoby: słodko, kwaśno i słono. Nasiona dyni są bardzo zdrowe dla dzieci i dorosłych. To był ciekawy dzień . Obejrzyjcie Galerię.
Będę aktorem. W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne „Porządki jesienne”. Była to bajka o leśnych zwierzakach i ich zwyczajach. Mieliśmy możliwość zobaczyć na czym polega praca aktora. Co to jest scenografia, stroje i inne niezbędne rzeczy. Po przedstawieniu chwilkę rozmawialiśmy z aktorami a nawet zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Wielu z nas chciałoby zostać aktorem. To jest fajny zawód.
Jesienne inspiracje. Jesień to pora kolorowa i pełna darów przyrody. Nasza grupa gromadziła je do kącika przyrody. Zebraliśmy sporo kasztanów, żołędzi, szyszek i kolorowych liści. Pewnego dnia nasza Pani dała nam zadanie. Każdy z nas miał zostać jesiennym twórcą. Z plasteliny i zgromadzonych darów przyrody mieliśmy stworzyć leśne zwierzaki. Pani pokazała nam kilka zrobionych przez siebie figurek, ale my mieliśmy wymyślić własne. Każdy tworzył jak umiał. Powstała piękna galeria zwierzaków. Pani pochwaliła nas za pomysłowość. Rodzice byli zachwyceni naszymi dziełami.
Chlebowa Chata. Wyjazd już za nami. Jak co roku nasze Panie organizują wyjazd dla rodziców i dzieci, celem ich integracji. Ponieważ mamy nowych kolegów i koleżanki ważne jest aby wszyscy się dobrze poznali. W tym roku odwiedziliśmy Chlebową Chatę w Górkach Małych. Tam mieliśmy możliwość zasmakować i nauczyć się jak oddzielić śmietanę od mleka, zrobić masło i ser biały. Słuchaliśmy również opowieści o życiu pszczół i walorach zdrowotnych miodu. Mogliśmy obejrzeć narzędzia rolnicze, zobaczyć jak powstaje chleb a nawet go upiec. Obejrzeliśmy jak żyli nasi przodkowie i jak sobie radzili w codziennym życiu. Było bardzo ciekawie i pracowicie. Na koniec wspólnie piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się w ogrodzie. Była również niespodzianka. Nasz kolega Michał w tym dniu miał urodziny i przygotował dla nas słodkie niespodzianki. Był to wspaniały dzień. Wróciliśmy zadowoleni w wyjazdu. Obejrzyjcie galerię.
Kolorowy tydzień
Jak co roku w naszym przedszkolu organizowany był kolorowy tydzień. Królowały kolory zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony. Nasze Panie przygotowały dla nas ciekawe zabawy i zajęcia. Bawiliśmy się kolorami i wykonywaliśmy ciekawe rzeczy. Na koniec tygodnia szukaliśmy kolorów na spacerze w lesie. Wprawdzie już mamy jesienną pogodę ale liście drzew jeszcze zielone, dopiero zmieniają kolor. To był fajny tydzień. Obejrzyjcie galerię.
WRZESIEŃ

26.09 Dziś na zajęciach poznaliśmy liczbę 1. Dowiedzieliśmy się jak wygląda, wskazywaliśmy pojedyncze rzeczy na obrazkach. Na koniec wyklejaliśmy liśćmi szablony liczby. Zapraszamy do galerii aby zobaczyć jak nam poszło :)
28.09 Dziś razem z grupą Motylki wybraliśmy się do parku na Podlesiu, aby wspólnie poćwiczyć na świeżym powietrzu. Zbieraliśmy żołędzie i liście do kącików jesiennych, łowiliśmy rybki na chuście Klanzy i rzucaliśmy obręczami do celu. Zabawa była wyśmienita, a zabawa na świeżym powietrzu sprawiła, że do przedszkola wróciliśmy z ogromnymi uśmiechami na buziach.Światowy Dzień Przedszkolaka
20 września obchodzony jest światowy dzień przedszkolaka, dlatego nasze Panie przygotowały dla nas niespodziankę. Wspólnie z grupą Motylków zdobywaliśmy sprawności aby otrzymać dyplom Super Przedszkolaka. Zadania były różne, ale my super przedszkolaki potrafiliśmy je rozwiązać. I nie ważne czy chodziło o śpiew, taniec, sprawność fizyczną czy też wiedzę - zdaliśmy wszystkie testy na 6. Dlatego każdy z nas otrzymał dyplom. A potem była zabawa, malowanie twarzy i balkonowe figurki. Było super. Obejrzyjcie galerię.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej