KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Misie

mis2   mis3

MARZEC
Na początku miesiąca rozmawialiśmy o zdrowiu i dbaniu o higienę. 5 marca obchodziliśmy dzień dentysty, podczas którego przypomnieliśmy sobie o codziennym obowiązku mycia zębów po posiłkach. 9 marca nasze zajęcia odbyły się w bibliotece, podczas których także rozmawialiśmy dużo o zdrowiu. Przypomnieliśmy sobie, które produkty zawierają dużo witamin i są zdrowe dla naszego organizmu, a które powinniśmy ograniczać. Dużą atrakcją była chusta animacyjna i zadanie polegające na wspólnym manewrowaniu chustą w taki sposób, aby piłka wpadła w sam środek. Ciekawą zabawą było także przejście przez tunel. Następnie wykonaliśmy pracę plastyczną a na koniec zajęć każdy z nas umył dokładnie ręce. W drugim tygodniu rozmawialiśmy o marcowej pogodzie. Poznaliśmy cechy charakterystyczne przedwiośnia, takie jak: topniejący śnieg, pierwsze pąki na wierzbach, przebiśniegi w śniegu. Nauczyliśmy się także przysłowia „Marzec - figlarzec, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. Byliśmy również na spacerze w okolicy przedszkola, podczas którego cieszyliśmy się piękną pogodą.

LUTY
W lutym w naszym przedszkolu odbyło się bardzo ważne dla nas wydarzenie – Dzień Babci i Dziadka. Z okazji tego święta wraz z naszymi Paniami przygotowaliśmy przedstawienie, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Nasi kochani dziadkowie zgromadzili się w naszej sali i z zainteresowaniem przyglądali się naszym występom artystycznym. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki oraz recytowaliśmy wiersze, których wcześniej uczyliśmy się w obecności naszych Pań oraz rodziców. Przedstawienie, które mogliśmy zaprezentować naszym kochanym dziadkom sprawiło wiele radości ale także nie zabrakło momentów wzruszenia.
24 lutego w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny z okazji zakończenia karnawału. Wspólnie z grupą „Biedronki” tańczyliśmy, śpiewaliśmy a także poznaliśmy dźwięki jakie wydają konkretne instrumenty.

STYCZEŃ
10 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, podczas którego wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy do ulubionych piosenek. Na tę okazję wszystkie sale w naszym przedszkolu zostały udekorowane kolorowymi balonami oraz dekoracjami. W tym dniu w przedszkolu można było spotkać postacie z bajek a także komiksów, księżniczki oraz różne zwierzątka. Świetną zabawę zapewniła nam Pani Psotka a my bawiliśmy się, śpiewaliśmy i tańczyliśmy do naszych ulubionych piosenek. Od 13 do 26 stycznia trwały ferie zimowe. Był to błogi czas odpoczynku i czas spędzony z rodziną. Część z nas jednak chętnie przychodziła do przedszkola, by wraz z kolegami i koleżankami miło spędzić czas bawiąc się w salach przedszkolnych.

GRUDZIEŃ
Grudzień rozpoczął się wizytą bardzo miłego gościa, którym był Święty Mikołaj. Odwiedził on nasze przedszkole 6 grudnia wraz z ogromną ilością prezentów. Czekaliśmy na tę wizytę już od dawna i przez cały czas staraliśmy się być bardzo grzeczni. Z tej okazji przygotowaliśmy dla specjalnego gościa piękna piosenkę.
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia wykonaliśmy ozdoby, którymi udekorowaliśmy naszą choinkę, przygotowaliśmy również przedstawienie o świątecznej tematyce dla grupy Biedronek pt. „Świąteczne zwyczaje”.

LISTOPAD
8.11.2019 wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w barwy narodowe - biały i czerwony. W naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. W tym dniu grupa starszaków zaprosiła nas do swojej sali na przedstawienie jakie przygotowali z okazji tak ważnego święta. Wszyscy wspólnie śpiewaliśmy piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
14.11.2019 oglądaliśmy przedstawienie pt. „Prawdziwy Skarb” w wykonaniu aktorów z Teatru Kalejdoskop.
Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Nie był to zwyczajny dzień w przedszkolu, odwiedziła nas grupa Biedronek i wspólnie świętowaliśmy. Nasza uroczystość rozpoczęła wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Jestem niedźwiadek” ilustrowanej ruchem. Kolejnymi atrakcjami były zabawy z misiami na zakończenie tego wspaniałego dnia wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczna pt. „Miś”.
29.11.2019 w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ koniec listopada, to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami. Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się nam podobał.

PAŹDZIERNIK
Październik był dla nas bardzo ważnym miesiącem ze względu na Pasowanie na Przedszkolaka. Podczas tej ważnej dla nas uroczystości występowaliśmy przed Panią Dyrektor oraz grupą "Biedronki". Śpiewaliśmy piosenki oraz złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie. Pani Dyrektor uroczyście pasowała nas na przedszkolaków, wręczyła dyplomy oraz książki, które będą nam przypominały ten wyjątkowy i ważny dla nas dzień.
15 października zajęcia odbyły się w bibliotece, podczas których czytaliśmy książkę o jesieni, bawiliśmy się oraz kolorowaliśmy.
28 października w naszym przedszkolu odbył się koncert „Legendy polskie”. Panowie w ciekawy sposób opowiedzieli legendy oraz zaprosili nas do wspólnej zabawy.
31 października świętowaliśmy wraz z grupą "Biedronki" dzień dyni. Kolorem przewodnim był kolor pomarańczowy, dlatego ubrani w pomarańczowe stroje wspólnie bawiliśmy się oraz braliśmy udział w opowieści ruchowej. Każdy z nas spróbował pestki dyni.
W tym miesiącu wykonywaliśmy różnorodne prace związane z jesienią. Podczas częstych spacerów zbieraliśmy kasztany oraz różnokolorowe liście.

WRZESIEŃ
Jesteśmy „Misie”, mamy już 4 lata. Po wakacjach wróciliśmy do przedszkola radośni i wyżsi o parę centymetrów. Chętnie chodzimy do przedszkola. Lubimy bawić się z naszymi kolegami w kącikach zainteresowań, bo są ciekawe i znajduje się w nich wiele zabawek. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek czytanych przez nasze Panie Justynę i Olę.
W miesiącu wrześniu wspominaliśmy wakacje, poznaliśmy owoce rosnące w sadzie, oraz różne smaczne i zdrowe warzywa.
20 września obchodziliśmy bardzo ważne dla nas święto „Dzień Przedszkolaka” podczas którego bawiliśmy się wspólnie z grupą „Biedronki" oraz chętnie braliśmy udział w zabawach przygotowanych przez naszą Panią. Na koniec dostaliśmy Odznakę Przedszkolaka oraz złoty puchar.
23 września powitaliśmy jesień. Tego dnia także bawiliśmy z dziećmi z grupy „Biedronki". Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące jesieni, tańczyliśmy, śpiewaliśmy oraz malowaliśmy farbami jesienne liście.

 

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej