KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Misie

mis2   mis3

STYCZEŃ

GRUDZIEŃ
Grudzień rozpoczął się wizytą bardzo miłego gościa, którym był Święty Mikołaj. Odwiedził on nasze przedszkole 6 grudnia wraz z ogromną ilością prezentów. Czekaliśmy na tę wizytę już od dawna i przez cały czas staraliśmy się być bardzo grzeczni. Z tej okazji przygotowaliśmy dla specjalnego gościa piękna piosenkę.
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia wykonaliśmy ozdoby, którymi udekorowaliśmy naszą choinkę, przygotowaliśmy również przedstawienie o świątecznej tematyce dla grupy Biedronek pt. „Świąteczne zwyczaje”.

LISTOPAD
8.11.2019 wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w barwy narodowe - biały i czerwony. W naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. W tym dniu grupa starszaków zaprosiła nas do swojej sali na przedstawienie jakie przygotowali z okazji tak ważnego święta. Wszyscy wspólnie śpiewaliśmy piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
14.11.2019 oglądaliśmy przedstawienie pt. „Prawdziwy Skarb” w wykonaniu aktorów z Teatru Kalejdoskop.
Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Nie był to zwyczajny dzień w przedszkolu, odwiedziła nas grupa Biedronek i wspólnie świętowaliśmy. Nasza uroczystość rozpoczęła wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Jestem niedźwiadek” ilustrowanej ruchem. Kolejnymi atrakcjami były zabawy z misiami na zakończenie tego wspaniałego dnia wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczna pt. „Miś”.
29.11.2019 w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ koniec listopada, to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami. Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się nam podobał.

PAŹDZIERNIK
Październik był dla nas bardzo ważnym miesiącem ze względu na Pasowanie na Przedszkolaka. Podczas tej ważnej dla nas uroczystości występowaliśmy przed Panią Dyrektor oraz grupą "Biedronki". Śpiewaliśmy piosenki oraz złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie. Pani Dyrektor uroczyście pasowała nas na przedszkolaków, wręczyła dyplomy oraz książki, które będą nam przypominały ten wyjątkowy i ważny dla nas dzień.
15 października zajęcia odbyły się w bibliotece, podczas których czytaliśmy książkę o jesieni, bawiliśmy się oraz kolorowaliśmy.
28 października w naszym przedszkolu odbył się koncert „Legendy polskie”. Panowie w ciekawy sposób opowiedzieli legendy oraz zaprosili nas do wspólnej zabawy.
31 października świętowaliśmy wraz z grupą "Biedronki" dzień dyni. Kolorem przewodnim był kolor pomarańczowy, dlatego ubrani w pomarańczowe stroje wspólnie bawiliśmy się oraz braliśmy udział w opowieści ruchowej. Każdy z nas spróbował pestki dyni.
W tym miesiącu wykonywaliśmy różnorodne prace związane z jesienią. Podczas częstych spacerów zbieraliśmy kasztany oraz różnokolorowe liście.

WRZESIEŃ
Jesteśmy „Misie”, mamy już 4 lata. Po wakacjach wróciliśmy do przedszkola radośni i wyżsi o parę centymetrów. Chętnie chodzimy do przedszkola. Lubimy bawić się z naszymi kolegami w kącikach zainteresowań, bo są ciekawe i znajduje się w nich wiele zabawek. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek czytanych przez nasze Panie Justynę i Olę.
W miesiącu wrześniu wspominaliśmy wakacje, poznaliśmy owoce rosnące w sadzie, oraz różne smaczne i zdrowe warzywa.
20 września obchodziliśmy bardzo ważne dla nas święto „Dzień Przedszkolaka” podczas którego bawiliśmy się wspólnie z grupą „Biedronki" oraz chętnie braliśmy udział w zabawach przygotowanych przez naszą Panią. Na koniec dostaliśmy Odznakę Przedszkolaka oraz złoty puchar.
23 września powitaliśmy jesień. Tego dnia także bawiliśmy z dziećmi z grupy „Biedronki". Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące jesieni, tańczyliśmy, śpiewaliśmy oraz malowaliśmy farbami jesienne liście.

 

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej