KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Misie

mis2   mis3

Teraz z utęsknieniem czekamy na wizytę Św. Mikołaja…. Do usłyszenia
LISTOPAD
21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy z nas do przedszkola przyszedł ze swoim ukochanym misiem. Misie tego dnia uczestniczyły z nami we wszystkich zabawach. Poznaliśmy historię powstania misia. Omawialiśmy znane misie występujące w bajkach. Mieliśmy możliwość poznania i obejrzenia takich bajek jak „Miś Uszatek”, „Miś Koralgol”, „Troskliwe Misie”, „Gumisie” oraz niezastąpionego „Kubusia Puchatka”. Kubuś Puchatek zostawił dla nas list i niespodziankę. Przesłał nam słoiczek miodziku i misiowe żelki. Były wspólne tańce z misiami, zabawy z kolorową chustą. Z papierowych talerzyków wyczarowaliśmy piękne misie. Zapraszamy do galerii…
9 listopada uroczyście obchodziliśmy 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia wszyscy z naszej misiowej rodzinki przyszli odświętnie ubrani, reprezentowaliśmy biały kolor na fladze Polski a Biedronki kolor czerwony. Wspólnie z Biedronkami zatańczyliśmy Poloneza, wysłuchaliśmy Hymnu naszego kraju. Zaśpiewaliśmy piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Z naszych ciał staraliśmy się ułożyć flagę Polski. Znamy nasze symbole narodowe – samodzielnie wykonaliśmy flagi polski. Dziękujemy starszakom za zaproszenie na przedstawienie z okazji obchodów Święta Niepodległości.
PAŹDZIERNIK
29 października w naszym Kasztankowym przedszkolu swoje święto miały dynie. Wspólnie z grupą Biedronek uczestniczyliśmy w zajęciach i zabawach. Poznaliśmy różnorodne dynie, wiemy że mają różne kształty, kolory i nazwy. Poznaliśmy ich wartości zdrowotne, mieliśmy możliwość zajrzenia do środka dyni a tam czekały na nas zdrowe jadalne pestki dyni, po wysuszeniu pestek mogliśmy ich spróbować. Swoją sprawność fizyczną mogliśmy wypróbować na dyniowym torze przeszkód. Wykonaliśmy lampion dyniowy oraz piękne dynie - malowane farbami.
W październiku na matematyce poznawaliśmy wygląd figury geometrycznej jaką jest koło. Wyszukiwaliśmy kształtów koła w swoim otoczeniu, rysowaliśmy koła w powietrzu, na dywanie i na plecach kolegi. Poznaliśmy następujący wierszyk: „Kółko małe, kółko duże, głowa prosto, ręce w górze, ręka prawa, ręka lewa, tak się chwieją wielkie drzewa”.
Nasza Pani przygotowała dla nas różne figury geometryczne a My zgodnie z instrukcją słowną układaliśmy na kartkach papieru kolorowe pajacyki.
W październiku zgodnie z tradycją naszego Kasztankowego Przedszkola świętowaliśmy kolorowy tydzień pod hasłem „Owoce i warzywa w nich witamin moc się skrywa”. Poznaliśmy wygląd, smak i właściwości wielu warzyw i owoców. Na zajęciach plastycznych ciężko pracowaliśmy, a efekty naszej pracy mogliśmy podziwiać w szatni w naszej galerii. Wspaniałe Panie Kucharki każdego dnia przygotowywały dla nas posiłki zgodne z kolorem dnia, za co bardzo im dziękujemy.
W październiku także poznaliśmy zasady ruchu drogowego, pani pokazała nam znaki drogowe, wiemy w jakim miejscu przechodzimy przez jezdnię, wykonaliśmy prace plastyczną, trudny przez nas do zapamiętania sygnalizator świetlny.
Dotychczasowa pogoda pozwalała nam na przebywanie na świeżym powietrzu, zapoznaliśmy się z zasadami bezpiecznego poruszania się po naszym placu przedszkolnym, potrafimy w bezpieczny sposób korzystać ze sprzętów ogrodowych. Obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie, podziwiamy zmieniające się pory roku, zbieramy kasztanki i kolorowe liście.
WRZESIEŃ
 
Witajcie. Jesteśmy grupą 25 roześmianych, energicznych i pomysłowych „Misiów”. Mamy po 3 i 4 lata. Poznajemy się nawzajem, wspólnie ustalamy zasady panujące w naszej misiowej rodzince i staramy się ich przestrzegać. Każdego dnia nasze Panie uczą nas ciekawych rzeczy oczywiście przez zabawę. Znamy wierszyk o owocach i o jeżyku. Śpiewamy piosenkę „Kolorowe światła”, „Owoce”, „Misio-Krzysio”. Poznaliśmy kilka zabaw paluszkowych, ruchowych i takich z wielką kolorową chustą.
We wrześniu obchodziliśmy „Święto Marchewki” – na naszych zajęciach poznaliśmy właściwości zdrowotne tego warzywa, mieliśmy możliwość spróbowania surowej i gotowanej marchewki oraz samodzielnie przygotowaliśmy sok marchewkowy. Był pyszny i zdrowy.
20 września wspólnie z grupą Biedronek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka – uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych z naszymi biedronkowymi sąsiadami.
Na zajęciach matematycznych potrafimy już klasyfikować przedmioty według jednej cechy, staramy się przeliczać elementy do pięciu oraz układamy naszego grupowego misia zgodnie z instrukcją naszej Pani.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej