KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Motylki


motylki.gif1

PAŹDZIERNIK
30 września motylkowe dziewczynki przygotowały dla chłopców z grupy niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka – było gromkie sto lat, wspólne zabawy oraz prezenciki w postaci modeli samochodów.
W październiku rozmawialiśmy o darach jesieni. Zajmowaliśmy się warzywami i owocami. Poznaliśmy właściwości odżywcze warzyw i owoców. Usystematyzowaliśmy wiedzę na temat jadalnych części warzyw, ich systemów korzeniowych, a także poznaliśmy bardziej nietypowe warzywa, takie jak bakłażan, szparagi, cukinia. Poznaliśmy kolejne litery – a, i, e.                                
W październiku nie zabrakło zajęć doskonalących umiejętności matematyczne – porównywaliśmy liczebność, układaliśmy zbiory, klasyfikowaliśmy. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, przypomnieliśmy sobie czym jest Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Poznaliśmy liczbę 2 i utrwaliliśmy pojęcie para. Śpiewamy piosenkę o życiu przedszkolaka i o porach roku. Uczestniczymy w zabawach muzycznych.
10 października obchodziliśmy – Dzień Drzewa – w tym dniu otrzymaliśmy list od drzewa smutnego i drzewa wesołego. Wiemy co nam drzewa dają i jak mamy o nie dbać. Poznaliśmy niektóre gatunki drzew, wiemy jak wyglądają, potrafimy je nazwać, wskazać odpowiednie liście i owoce drzew. W tym dniu towarzyszyła nam piosenka „Kolorowe listki”.
28 października mieliśmy możliwość uczestnictwa w koncercie muzycznym „Legendy polskie” – usłyszeliśmy Legendę o Czechu, Lechu i Rusie – poznaliśmy wygląd i brzmienie niektórych instrumentów muzycznych oraz tańców pochodzących z różnych regionów świata.
31 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dyni – dzieciaki przebrane w kolorze dyniowym miały możliwość uczestnictwa w przygotowanych zabawach – był dyniowy tor przeszkód, wędrująca dynia, która wymyślała zadania dla przedszkolaków, układaliśmy dynie pod względem wielkości, poznaliśmy właściwości odżywcze dyni, wiemy jakie potrawy możemy z niej przygotować, wspólnie zrobiliśmy dyniową latarnie i dyniową pracę plastyczną. Tego dnia Nasze Drogie Panie Kucharki przygotowały nam posiłki w kolorze pomarańczowym – jedliśmy zupę dyniową z ziarnami dyni – pychotka!!!!

WRZESIEŃ
Witamy Wszystkich, właśnie rozpoczęliśmy kolejną przygodę jaką jest nowy rok przedszkolny. Już nie jako Misie lecz Motylki. To oznacza że jesteśmy o rok starsi. Z uśmiechem na twarzach powróciliśmy do naszego Kasztankowego Przedszkola po wakacyjnych przygodach. Czekały na nas nasze Panie, koledzy, koleżanki i nowa sala. Powolutku przypomnieliśmy sobie nasz przedszkolny świat, pierwsze dni w przedszkolu były pełne miłych doświadczeń.
W drugim tygodniu września poruszaliśmy niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo. Skupiliśmy naszą uwagę nie tylko na znakach drogowych i przejściu dla pieszych ale na bezpieczeństwie w domu, w kontakcie z nieznajomymi, a także na postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu, takich jak pożar. Utrwaliliśmy jak niezwykle ważna jest znajomość przez dzieci dokładnego adresu zamieszkania oraz imienia i nazwiska w przypadku np. zgubienia się. Zachęcamy Państwa do powtórzenia tych informacji wspólnie z dziećmi.
We wrześniu zajmowaliśmy się tematem dbania o zdrowie i środowisko. Dzieci utrwaliły nazwy części ciała człowieka i zapoznały się z najważniejszymi organami wewnętrznymi, takimi jak m.in. mózg, płuca, serce.
Dzieci podczas wielu zabaw i gier edukacyjnych zapoznały się z pierwszą literą – O i cyfrą – 1. W celu lepszego zapamiętania ich kształtu, dzieci wykonały polisensoryczne szablony. Aby pomóc dzieciom w zapamiętaniu nowej litery, zachęcamy do wspólnych zabaw, np. w wyszukiwanie i kolorowanie liter o w gazetach, a także szukanie słów rozpoczynających się, zawierających w środku i na końcu głoskę o.
20 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka, wspólnie z grupą Słoneczek uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych.
24 września powitaliśmy pierwszy dzień Jesieni. Zabawy odbyły się pod hasłem Kolorowe listki. Zapraszamy do galerii.
W dniach 30.09-04.10. 2019r – zgodnie z tradycją naszego przedszkola odbył się Kolorowy tydzień pod hasłem „Owoce i warzywa w nich moc witamin się skrywa” – poznaliśmy wygląd i smak wybranych warzyw i owoców, wykonywaliśmy ciekawe prace plastyczne i wspólnie bawiliśmy się przy muzyce.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej