KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Motylki


motylki.gif1

LISTOPAD
Pierwszy tydzień miesiąca rozpoczęliśmy wyjaśniając dzieciom rytuały związane z pamięcią o bliskich, którzy odeszli, dając dziecku przykład postępowania zgodnie z tradycją, ale i dobrym obyczajem.
Dzień pluszowego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.
Andrzejki. Przedszkolaki poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą Pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, rzucaliśmy monetą do wody, przepowiadaliśmy przyszłość - jaki będziemy wykonywać zawód oraz jakie imię będzie nosił nasz wybranek/wybranka serca.
PAŹDZIERNIK
Ten miesiąc rozpoczęliśmy pod hasłem „Kolorowy tydzień”. Każdego dnia bawiliśmy się innym kolorem poznając walory zdrowotne owoców i warzyw. Codziennej gimnastyce towarzyszyły przybory w kolorze dnia, a podczas zajęć materiały dydaktyczne w tym samym kolorze. Dzieci dowiedziały się o konieczności dbania o zdrowie oraz jak można aktywnie spędzać czas. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, za aktywne zaangażowanie się oraz Paniom kucharkom za przygotowywanie smacznych posiłków w wybranej barwie.
W tym miesiącu również rozpoczęliśmy cykl spotkań w bibliotece pt. „Jestem bezpieczny”. Celem zajęć jest utrwalenie wiedzy dotyczącej znajomości bezpiecznych zachowań w czasie zabaw w domu, przedszkolu, na placu zabaw. Dzieciom bardzo podobają się zajęcia ponieważ utrwalają swoją wiedzę podczas zadań na tablicy interaktywnej.
23 października do naszego przedszkola zawitali aktorzy z Krakowa, z przedstawieniem „Jesienne porządki”. Aktorzy w humorystyczny sposób przybliżyli dzieciom jesienne zwyczaje panujące wśród zwierząt.
Dzień Dyni - Na zajęciach dzieci poznawały dynie z zewnątrz i od środka. Były dyniowe zagadki, zawody sprawnościowe oraz wspólnie wykonaliśmy śmieszne lampiony. Do obchodów dnia dyni przyłączyły się Panie kucharki, ugotowały przepyszną zupę – krem z dyni i zaserwowały dzieciom na obiad z prażonymi pestkami dyni. Pychotka!
WRZESIEŃ

Pierwsze dni września w grupie „Motylki” minęły pod znakiem integracji. Było to niezwykle ważne bowiem do Naszego grona dołączyły nowe dzieci. Pomogły nam w tym liczne gry i zabawy. Opracowaliśmy wspólnie „Kodeks przedszkolaka”, w którym zawarliśmy najważniejsze zasady i reguły zachowania. Jest to konieczne aby czas spędzony w przedszkolu mijał przyjemnie a co najważniejsze bezpiecznie. 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w czwartek prezentując poznane wierszyki i piosenki, sprawdziliśmy również znajomość kodeksu przedszkolaka, wszystkie dzieci poradziły sobie z nim znakomicie. Największą atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy oraz dyskoteka przy znanych i lubianych utworach. Na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało dyplom super przedszkolaka.
W ostatnim tygodniu września wraz z grupą Słoneczek wybraliśmy się na spacer do parku na Podlesiu. Przed wyjściem przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszyscy zapamiętaliśmy, że przy przejściu przez ulicę należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Podczas zabaw w parku zbieraliśmy żołędzie i kasztany. Porównywaliśmy zbiory, określaliśmy który ma więcej a który mniej elementów. Podczas zabaw z chustą Klanzy przypomnieliśmy sobie jakie znamy kolory. Potem poszliśmy na pobliski plac zabaw. Mogliśmy się wspinać po pajęczej sieci i zjeżdżać na zjeżdżali :) to była udana i ciekawa wyprawa.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej