KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Jagódki

 

jagoda

PAŹDZIERNIK
1.10 – 5.10. 2018r. „Pokochaj owoce i warzywa, w nich witamin moc się skrywa”. Kolorowy tydzień w naszym przedszkolu to już tradycja. Zaczęliśmy tydzień od koloru zielonego, następnie był żółty, pomarańczowy i czerwony a piątek był dniem wszystkich kolorów. Poznaliśmy nowe wiersze o warzywach, rozwiązywaliśmy zagadki, były też konkursy, tańce i śpiewanie piosenek. Najbardziej lubimy śpiewać i inscenizować piosenkę pt. Już owoców pełen kosz”. Podczas zabaw badawczych odkryliśmy co w środku kryje dynia, jabłko, śliwka. Poznaliśmy smaki i nazwy owoców egzotycznych. Nasze rączki też w tym tygodniu nie próżnowały. W piątek zrobiliśmy pyszną sałatkę owocową. Galeria naszych prac w szatni wzbogaciła się o nowe prace plastyczne, były zielone winogrona, żółte gruszki, pomarańczowe dynie, czerwone jabłka. Dzieci każdą pracę wykonały inną techniką. Teraz wiemy, że oprócz owoców trzeba zjadać też warzywa, gdyż są bardzo potrzebne dla naszego prawidłowego rozwoju.
9.10.2018r. Wycieczka do biblioteki. Pod hasłem „Kolorowa jesień” odbyły się zajęcia w bibliotece. Dzieci rozwiązywały zagadki, kalambury, uczestniczyły w zabawach ruchowych i kolorowały jesienne listki.
12.10.2018r. w naszej grupie obchodziliśmy „Dzień drzewa”. Piosenka „Kolorowe listki” wprowadziła nas w tematykę zajęć. Nazywaliśmy drzewa, przyporządkowywaliśmy do nich owoce. Historyjka obrazkowa nauczyła nas szacunku do otaczającej nas przyrody. Prawidłowo reagowaliśmy na sygnały słowne i dźwiękowe podczas zabawy „Drzewo mój przyjaciel”.
WRZESIEŃ
Przyszedł wrzesień, wracamy już do naszego Kasztankowego Przedszkola. Fajnie było spotkać po wakacjach koleżanki i kolegów, których znaliśmy z ubiegłego roku, ale miło będzie poznać też nowych przyjaciół. W tym roku nasza grupa nazywa się „Jagódki”. Na początku września poznaliśmy normy i zasady obowiązujące w naszej grupie i będziemy starali się ich przestrzegać przez cały rok. 20.09.2018 świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu w naszej sali odbyły się zabawy integracyjne z grupą Stokrotek. Były też zabawy inscenizowane, swobodna interpretacja ruchowa przy słyszanej muzyce oaz zabawy kołowe ze śpiewem. Dalsza część zabaw odbyła się w ogrodzie przedszkolnym. Był tor przeszkód, zabawy z elementem równowagi, rzutu, celowania, skoku. Zabawa „Kto znajdzie więcej kasztanów” zakończyła nasze zabawy w ogrodzie. Po obiedzie układaliśmy z kasztanów różne wzory. Na zakończenie naszego święta otrzymaliśmy dyplomy przedszkolaka.
22.09.2018. Przeminęło z wiatrem - pożegnanie lata. Ranek był okazją do śpiewania ulubionych piosenek o tematyce letniej. Po śniadaniu, wykorzystując piękną pogodę poszliśmy na wycieczkę do parku Podlesie. Po drodze obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę. W parku zbieraliśmy kasztany, żołędzie i listki, które zaczynały zmieniać już kolory. Obserwowaliśmy też małe owady w trawie i słuchaliśmy śpiewu ptaków. Po południu na kółku plastycznym samodzielnie robiliśmy kolorowe motyle, które symbolizowały odchodzące lato.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej