KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Biedronki


biedronka2

PAŹDZIERNIK
Na początku października w naszym przedszkolu odbył się Kolorowy Tydzień pod hasłem „Owoce i warzywa zjadamy i o zdrowie swoje dbamy!” Każdy dzień był innym kolorem w przedszkolu, a rodzice zadbali, aby w ten dzień dzieci były ubrane odpowiednio do koloru danego dnia. Poznaliśmy owoce i warzywa w wybranych kolorach. Panie kucharki dbały również o to, aby w tym tygodniu nasze potrawy również były dostosowane do odpowiedniego koloru.
28 października atrakcją w naszym przedszkolu był koncert „Legendy polskie”. Panowie opowiedzieli w zabawny sposób legendy oraz zaprosili nas do wspólnej zabawy, gdzie mogliśmy zatańczyć do wybranych piosenek.
31 października w przedszkolu odbyło się „Święto Dyni”. Tego dnia przyszliśmy do przedszkola ubrani w pomarańczowe stroje. Wspólnie z grupą „Misiów” zobaczyliśmy jak wygląda i jak pachnie dynia oraz jak wygląda w środku. Każdy z nas spróbował pestki dyni. Uczestniczyliśmy w zabawach i słuchaliśmy opowieści ruchowej, gdzie każdy z nas przeniósł się do magicznej krainy „Dyniolandii”.

WRZESIEŃ
Dziękujemy Państwu za współpracę w oswajaniu Dzieci z naszym przedszkolem. Nasze wspólne działania pozwoliły zaakceptować przedszkolakom nową sytuację.
W zakresie samodzielności ćwiczyliśmy:
- prawidłowe siedzenie na krzesełku podczas posiłków oraz prawidłowe trzymanie łyżki i widelca,
- bezpieczne wychodzenie na dwór i bezpieczne schodzenie po schodach,
- rozpoznawanie swojego „znaczka” na szufladce i w łazience,
- mycie rąk przed i po każdym posiłku,
- samodzielne przebieranie się w piżamkę,
- przypominaliśmy dzieciom o potrzebie zgłaszania swoich potrzeb fizjologicznych,
- nauczyliśmy się sprzątać po zakończonej zabawie.
20 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Tego dnia „Biedronki” świętowały ten dzień wspólnie z dziećmi z grupy „Misie”. Dzieci bawiły się przy piosenkach - tańczyły, naśladowały różne czynności podczas opowieści ruchowych. Na koniec przedszkolaki otrzymały Odznakę Przedszkolaka oraz puchar, który mogły pokolorować według uznania.
23 września przywitaliśmy jesień. Tego dnia również bawiliśmy się z „Misiami” . W sali czekały na nas fajne zabawy. Śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy. Rozwiązywaliśmy zagadki związane z jesienią oraz rozpoznawaliśmy dary jesieni z zamkniętymi oczami. Tego dnia również wybraliśmy się na nasz pierwszy spacer wokół naszego osiedla, gdzie „szukaliśmy jesieni”. Podziwialiśmy zmieniające się drzewa, znaleźliśmy jarzębinę oraz kasztany.

 

kasztan 

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej