KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Biedronki


biedronka2

GRUDZIEŃ
6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Czekaliśmy bardzo na niego i przygotowaliśmy piosenkę „Mikołaj”, którą zaśpiewaliśmy podczas wizyty. Mikołaj powiedział nam, że byliśmy baaardzo grzeczni i każdy z nas zasłużył na prezent. Byliśmy bardzo zadowoleni z mikołajowej paczki. Serdecznie Mikołajowi podziękowaliśmy i zaprosiliśmy go znowu za rok.
LISTOPAD
21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misia. Misie towarzyszyły nam w zabawach. Oglądaliśmy ilustracje misiów z różnych bajek, uczyliśmy się ich nazw. Obejrzeliśmy kilka krótkich filmów z bajek „Kubuś Puchatek”, „Miś Uszatek”, „Miś Koralgol”, „Troskliwe misie”, „Gumisie”. Potem były zabawy z chustą animacyjną i naszymi misiami.
9 listopada uroczyście obchodziliśmy 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przyszliśmy wszyscy ubrani w czerwone bluzeczki, które symbolizowały kolor czerwony polskiej flagi. W połączeniu z grupą Misiów, ubraną w białe bluzeczki, stworzyliśmy biało-czerwoną flagę. Wysłuchaliśmy Hymnu Polski. Potem zatańczyliśmy wspólnie poloneza oraz zaśpiewaliśmy piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
7 listopada obejrzeliśmy film edukacyjny „Polskie symbole narodowe”. Poznaliśmy godło, flagę i hymn Polski. Próbowaliśmy nauczyć się słów refrenu hymnu. Wiemy jak szanować nasze godło i flagę oraz jaką postawę przyjąć podczas słuchania i śpiewania hymnu.
PAŹDZIERNIK
W dniu 10.10.2018r. obchodziliśmy Święto drzewa. Uczyliśmy się, że drzewa są potrzebne dla ludzi i zwierząt.
Dzięki Kolorowemu tygodniowi poznawaliśmy zmysłami owoce i warzywa: wzrokiem, węchem, dotykiem oraz smakiem. Nauka poprzez zabawę i zaangażowanie zmysłów jest dla dzieci ciekawa. Zapamiętywanie nazw warzyw i owoców jest proste i ciekawe w myśl zasady: Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem! (Konfucjusz).
20.09.2018r. świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka.
Od miesiąca października Maluszki będą powoli uczone przestrzegania „Kodeksu przedszkolaka”, który intuicyjnie dzieci znają, gdyż podczas przebywania w przedszkolu Personel wskazywał prawidłowe zachowania w grupie i w ogrodzie. Uczenie dzieci zasad zabawy, pracy, odpoczynku, spożywania posiłków przyczyni się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, które są jednymi z najważniejszych w życiu.
WRZESIEŃ
Chcemy serdecznie podziękować Państwu za współpracę w oswajaniu Dzieci z przedszkolem. Adaptacja naszych „Biedronek” przebiegła pomyślnie. Nasze wspólne działania pozwoliły zaakceptować przedszkolakom nową sytuację.
W miesiącu wrześniu w grupie „Biedronek” w zakresie samodzielności ćwiczyliśmy:
- prawidłowe siedzenie na krzesełku przy stoliku podczas spożywania posiłków,
- prawidłowe trzymanie łyżki, widelca i kubka podczas spożywania posiłków,
- rozpoznawanie swoich zmiennych butów i butów na dwór,
- bezpieczne wychodzenie na ogród przedszkolny po schodach i schodzenie po nich,
- bezpieczne spacerowanie po ogrodzie w parach.

MAMO, TATO warto przeczytać

kasztan UFAJ MI - Adaptacja

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej