KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Biedronki


biedronka2

MARZEC
Na początku marca rozmawialiśmy o marcowej pogodzie. Dowiedzieliśmy się co oznacza powiedzenie „w marcu jak w garncu” oraz, że wiosną występują różne zjawiska atmosferyczne.
W kolejnym tygodniu tematem naszych zajęć był sklep. Wiemy jak nazywa się Pani, która sprzedaje w sklepie oraz osoby, które kupują. Dowiedzieliśmy się również, jak nazywa się miejsce gdzie kupujemy np. chleb czy kwiaty.

LUTY
3 lutego przygotowywaliśmy prezenty dla naszych kochanych Babć i Dziadków. Własnoręcznie wykonaliśmy serduszka z masy solnej, gdy masa wyschła pomalowaliśmy nasze serduszka na dowolnie wybrany kolor.
24 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy muzyków, którzy przygotowali dla nas koncert pt. „Koniec karnawału”. Razem z grupą Misiów świetnie się bawiliśmy - tańczyliśmy i mogliśmy grać na instrumentach z różnych zakątków świata.

STYCZEŃ
10 stycznia w naszym przedszkolu odbył się „Bal Karnawałowy”. Sale w przedszkolu zostały przygotowane na tę imprezę. W całym kasztankowym przedszkolu wisiały balony i kolorowe dekoracje. Tego dnia każdy z nas wyglądał wyjątkowo – były postacie z bajek, księżniczki, postacie komiksów oraz policjanci. Wszyscy świetnie się bawili – zabawę prowadziła Pani Psotka. Tańczyliśmy do różnych melodii – szybkich i wolnych. Jednak największą atrakcją była wyrzutnia baniek mydlanych!

GRUDZIEŃ
6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Zaprosiliśmy go do przedszkola zostawiając list w szatni, na którym każdy z nas odbił swój paluszek. Podczas jego wizyty zaśpiewaliśmy mu piosenkę, której nauczyliśmy się specjalnie na jego wizytę. Mikołaj powiedział nam, że byliśmy bardzo grzeczni i każdy z nas zasłużył na prezent. Bardzo się cieszymy, że Mikołaj nas odwiedził i mamy nadzieję, że zawita do nas w przyszłym roku!
17 grudnia najstarsze dzieci w naszym przedszkolu „Pszczółki” zaprosiły nas na przedstawienie jasełkowe do swojej sali. Występ starszych kolegów bardzo nam się podobał – dzieci pięknie recytowały swoje role i śpiewały piosenki. Wszyscy byli pięknie ubrani – ich stroje były bardzo kolorowe.
W grudniu rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych – kolacji wigilijnej oraz ubieraniu choinki. Wspólnie wykonaliśmy łańcuch, który zawiesiliśmy na choince w naszej sali.

LISTOPAD
08.11.2019r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. W ten dzień w całym przedszkolu zrobiło się biało i czerwono! Nasza grupa miała na sobie czerwone koszulki, a grupa Misie – białe. Starszaki zaprosiły nas do swojej sali, abyśmy mogli obejrzeć występ jaki przygotowali. Razem z nimi zaśpiewaliśmy piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” .
14.11.2019r. oglądaliśmy przedstawienie pt. „Prawdziwy skarb” w wykonaniu Teatru Kalejdoskop. Przedstawienie przypomniało nam jakie wartości w życiu są naprawdę ważne.
25.11.2019r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W ten dzień każdy z nas przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misia. Wspólnie z grupą Misiów uczestniczyliśmy w misiowych zabawach – poznaliśmy historię pluszowego misia, uczestniczyliśmy w misiowej gimnastyce oraz wykonaliśmy misiową pracę plastyczną.
29.11.2019r. wraz z grupą Misiów obchodziliśmy Andrzejki. Tego dnia czekały na nas ciekawe atrakcje – przewidywaliśmy swoją przyszłość ! Dowiedzieliśmy się kim będziemy, gdy dorośniemy oraz jak będzie miał na imię nasz najlepszy przyjaciel, na zakończenie była oczywiście zabawa przy muzyce.

PAŹDZIERNIK
Na początku października w naszym przedszkolu odbył się Kolorowy Tydzień pod hasłem „Owoce i warzywa zjadamy i o zdrowie swoje dbamy!” Każdy dzień był innym kolorem w przedszkolu, a rodzice zadbali, aby w ten dzień dzieci były ubrane odpowiednio do koloru danego dnia. Poznaliśmy owoce i warzywa w wybranych kolorach. Panie kucharki dbały również o to, aby w tym tygodniu nasze potrawy również były dostosowane do odpowiedniego koloru.
28 października atrakcją w naszym przedszkolu był koncert „Legendy polskie”. Panowie opowiedzieli w zabawny sposób legendy oraz zaprosili nas do wspólnej zabawy, gdzie mogliśmy zatańczyć do wybranych piosenek.
31 października w przedszkolu odbyło się „Święto Dyni”. Tego dnia przyszliśmy do przedszkola ubrani w pomarańczowe stroje. Wspólnie z grupą „Misiów” zobaczyliśmy jak wygląda i jak pachnie dynia oraz jak wygląda w środku. Każdy z nas spróbował pestki dyni. Uczestniczyliśmy w zabawach i słuchaliśmy opowieści ruchowej, gdzie każdy z nas przeniósł się do magicznej krainy „Dyniolandii”.

WRZESIEŃ
Dziękujemy Państwu za współpracę w oswajaniu Dzieci z naszym przedszkolem. Nasze wspólne działania pozwoliły zaakceptować przedszkolakom nową sytuację.
W zakresie samodzielności ćwiczyliśmy:
- prawidłowe siedzenie na krzesełku podczas posiłków oraz prawidłowe trzymanie łyżki i widelca,
- bezpieczne wychodzenie na dwór i bezpieczne schodzenie po schodach,
- rozpoznawanie swojego „znaczka” na szufladce i w łazience,
- mycie rąk przed i po każdym posiłku,
- samodzielne przebieranie się w piżamkę,
- przypominaliśmy dzieciom o potrzebie zgłaszania swoich potrzeb fizjologicznych,
- nauczyliśmy się sprzątać po zakończonej zabawie.
20 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Tego dnia „Biedronki” świętowały ten dzień wspólnie z dziećmi z grupy „Misie”. Dzieci bawiły się przy piosenkach - tańczyły, naśladowały różne czynności podczas opowieści ruchowych. Na koniec przedszkolaki otrzymały Odznakę Przedszkolaka oraz puchar, który mogły pokolorować według uznania.
23 września przywitaliśmy jesień. Tego dnia również bawiliśmy się z „Misiami” . W sali czekały na nas fajne zabawy. Śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy. Rozwiązywaliśmy zagadki związane z jesienią oraz rozpoznawaliśmy dary jesieni z zamkniętymi oczami. Tego dnia również wybraliśmy się na nasz pierwszy spacer wokół naszego osiedla, gdzie „szukaliśmy jesieni”. Podziwialiśmy zmieniające się drzewa, znaleźliśmy jarzębinę oraz kasztany.

 

kasztan 

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej