KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Stokrotki

                                                           stokrotki1        stokrotki1    

22.09.2017r. POŻEGNANIE LATA - powitanie jesieni. Podczas zabaw integracyjnych z grupą Pszczółek pożegnaliśmy lato a powitaliśmy nową porę roku - jesień. Dwa wakacyjne pociągi poruszały się po sali w rytm muzyki. Następnie wysłuchalismy wiersz "Jesień". Rozmawialiśmy o zmianach o przyrodzie na przełomie lata i jesieni. Uczestniczyliśmy w zabawie inscenizowanej w oparciu o piosenkę "Kropki biedronki",  w zabawach wg pedagogiki zabawy Klanza "Deszczyk" i "Burza".  Zabawa orientacyjno-porządkowa "Lato- jesień" wyrabiała szybką reakcję na sygnał dźwiękowy ale też pokazała nakrycia głowy dziewczynek i chłopców, któe zostały wykonane dzień wcześniej przez dzieci. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa "Na łące" gdzie na przerwę w muzyce dzieci w małych grupkach gromadziły się przy wybranej stokrotce. Jak na najstarszą grupę przystało dzieci w błyskawicznym tempie rozwiązywały zagadki słowne . Podsumowaniem wspólnych zabaw była praca plastyczna "Słonecznik".
20.09.2017r. - w tym dniu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Sala wystrojona kolorowymi balonami zapraszała do wspólnej zabawy. Cały dzień wypełniony był zabawą i radosnym śmiechem dzieci. Pani recytowała słowa wiersza "Przedszkolak" który rozpoczął naszą wspólną zabawę z grupą Pszczółek. Uczestniczylismy w zabawie "Przysięga przedszkolaków". Śpiewaliśmy piosenki, braliśmy udział w zabawach kołowych i ruchowych. Na zakończenie wspólnych zabaw otrzymaliśmy Dyplom Przedszkolaka. Dalsza zabawa miała formę toru przeszkód.
18.09.2017r. odbyła się nasza pierwsza wycieczka po ulicach osiedla. Obserwowaliśmy ruch uliczny na osiedlu jak również pobliskie skrzyżowanie. Rozpoznawaliśmy znaki drogowe, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych - pasy. W ranku nauczyliśmy się wiersza "Światełka" I. Salach.

Przez ulicę idą dzieci gdy zielone światło świeci, 
kiedy żółte się zapali uważają nawet mali, 
gdy zobaczysz zaś czerwone czekaj grzecznie na zielone.

Wiemy więc na jakim świetle mogą przechodzić piesi, ale wiemy też, że dzieci same nie mogą przechodzić przez ulicę.
WAKACJE JUŻ ZA NAMI, JESTEŚMY STARSZAKAMI. Od września nasza grupa nazywa się Stokrotki. Po wakacjach wszyscy uśmiechnięci i w dobrych humorach wróciliśmy do naszego Kasztankowego Przedszkola. Fajnie było spotkać znowu swoje koleżanki i kolegów. Wspominalismy wakacje i miło spędzony czas, oglądaliśmy wakacyjne pocztówki jak również niepowtarzalne muszelki. Pierwszy tydzień pobytu w przedszkolu był też okazją do przypomnienia sobie o normach i zasadach obowiązujących w grupie i przedszkolu.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej