KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Pszczółki

bees

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK – podczas wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić fabrykę, w której poznaliśmy wszystkie tajniki oraz etapy powstawania bombek. Mieliśmy również okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których własnoręcznie ozdabialiśmy bombki. Zabraliśmy je ze sobą do domu, więc będą pięknymi ozdobami na naszych choinkach!
Z okazji DNIA DYNI przyszliśmy do przedszkola ubrani w kolorze pomarańczowym. Słuchaliśmy piosenek o dyni, braliśmy udział w dyniowych zawodach sportowych, rozmawialiśmy o walorach zdrowotnych dyni i dowiedzieliśmy się jakie potrawy mogą z niej powstać. Na koniec wykonaliśmy dyniową pracę plastyczną.
W listopadzie rozpoczęliśmy cykliczne spotkania w BIBLIOTECE. Nasze spotkanie dotyczyło ochrony środowiska. Mogliśmy zaprezentować naszą wiedzę z zakresu ochrony środowiska podczas wykonywanych zadań przy tablicy multimedialnej.
„GRAMY I STUKAMY” – pewnego październikowego dnia nasze przedszkole odwiedził muzyk. Zaprezentował nam instrument, który nazywa się perkusją. Poznaliśmy nazwy instrumentów, które składają się na perkusję. Mieliśmy możliwość posłuchania światowych melodii granych na perkusji, ale największą frajdą dla nas było samodzielne granie na instrumencie. Rysiowi wyszło wspaniale – gratulujemy.
W październiku obchodziliśmy w grupie Pszczółek i Stokrotek ŚWIĘTO DRZEWA, nasza Pani przebrana za jesienne drzewo odczytała nam list od szczęśliwego i nieszczęśliwego drzewa. Do dnia dzisiejszego nie zdawaliśmy sobie sprawy jakim zagrożeniem jesteśmy my ludzie dla świata przyrody. Wiemy, co robić a czego nie należy czynić aby cieszyć się jak największą ilością drzew. Pamiętamy że dzięki drzewom możemy oddychać oraz że drzewa są schronieniem dla ptaków. Poznaliśmy różne gatunki drzew, wiemy jak się nazywają, jak wyglądają ich liście i jakie mają owoce.
Rzecz to wielka niesłychanie gdy starszakiem się zostanie… .27 października był ważnym dniem w życiu przedszkolaków z najstarszych grup naszego przedszkola. Tego dnia uczestniczyliśmy w uroczystości PASOWANIA NA STARSZAKA. Recytowaliśmy wiersze, odśpiewaliśmy hymn naszego przedszkola „W kasztankowym mieście”, oraz wiele innych piosenek, złożyliśmy uroczyste ślubowanie przed Panią Dyrektor. Po złożeniu ślubowania i pasowaniu na starszaka, mieliśmy słodki poczęstunek i dyskotekę. Otrzymaliśmy rożki obfitości i dyplomy. Gratulujemy!!!
Zgodnie z tradycją kasztankowego przedszkola w październiku obchodziliśmy KOLOROWY TYDZIEŃ. W tym roku był on poświęcony zdrowemu odżywianiu. Każdego dnia towarzyszył nam owoc lub warzywo, poznawaliśmy jego cenne wartości, mogliśmy go posmakować, mieliśmy okazję przygotować sok marchewkowy, każdego dnia robiliśmy ciekawą pracę plastyczną. Zapraszamy do galerii zdjęć.
NASI PANOWIE. 30 września dziewczynki z naszej grupy, zrobiły niespodziankę chłopcom z okazji ich święta. Przygotowałyśmy na naszych stolikach boisko piłkarskie, drużyną piłki nożnej były upieczone babeczki, a chłopcy w prezencie otrzymali od nas muchy, dyplomy z naszymi podpisami i małe słodkie co nieco.
Nasza grupa zaangażowała się w udział w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. Pewnego wrześniowego ranka wyposażeni w gumowe rękawiczki udaliśmy się do pobliskiego lasu celem zbierania śmieci. Naszą akcję poprzedził tygodniowy temat zajęć dydaktycznych poświęcony dbaniu o środowisko i segregacji śmieci.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. 20 września grupa Pszczółek wraz z grupą Stokrotek obchodziła Dzień Przedszkolaka. Dzieci śpiewały ulubione piosenki, brały udział w wielu konkursach i zabawach integracyjnych. Wszystkie dzieci złożyły przysięgę przedszkolaka i obiecały co dzień rano mieć buzię roześmianą. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplom Super Przedszkolaka.
POŻEGNANIE LATA. 22 września dzieci z grupy Pszczółek i Stokrotek pożegnały lato i jednocześnie przywitały najbardziej kolorową porę roku – jesień. Celem zabaw w tym dniu było utrwalenie wiadomości o lecie i jesieni, integrowanie dzieci a przede wszystkim wspaniała zabawa. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

 

 

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej