KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Pszczółki

bees

Teraz przygotowujemy się do KONKURSU RECYTATORSKIEGO organizowanego przez Bibliotekę Miejską w Dąbrowie Górniczej – trzymajcie za nas kciuki.
W naszym Kasztankowym przedszkolu przed świętami Wielkanocnymi został zorganizowany konkurs na KARTKĘ WIELKANOCNĄ, Laura G. z naszej grupy zajęła II miejsce – nasze gratulacje.
Mieliśmy możliwość uczestniczyć we wspaniałym spektaklu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK” – poznaliśmy przygody plastelinowego ludzika i innych przyborów znajdujących się w szkolnych piórnikach. Wkrótce będziemy uczniami I klasy i na pewno każdy z nas będzie miał swojego Plastusia. Spektakl był dla nas inspiracją do tworzenia prac plastycznych.
22 marca obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WODY – poznaliśmy właściwości wody, wiemy jak ważną rolę spełnia w życiu człowieka, poznaliśmy sposoby oszczędzania wody, pilnujcie się zostaliśmy strażnikami przyrody.
Wspólnymi zabawami integracyjnymi z grupą Stokrotek POWITALIŚMY WIOSNĘ. Ponieważ wiosna to pracowita pora roku postanowiliśmy założyć zielony kącik w naszym kąciku przyrody. Założyliśmy hodowlę fasoli i innych zielonych roślin.
Nasze zaproszenie przyjęła mama Rysia z naszej grupy, która jest WETERYNARZEM. Opowiedziała nam o wykonywanym przez siebie zawodzie. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawostek dotyczących pracy weterynarza. Mogliśmy posłuchać bicia swego serca przez stetoskop, obejrzeć tasiemca i inne pasożyty żyjące w naszych kudłatych przyjaciołach. Wiemy jaka to odpowiedzialność mieć zwierzaka.
W marcu rozmawialiśmy i wypatrywaliśmy OZNAK WIOSNY, poznaliśmy pierwsze wiosenne kwiaty, śpiewaliśmy piosenki o wiośnie i świętach wielkanocnych.
Dbając o nasze zdrowie samodzielnie przygotowaliśmy SYROP CEBULOWY, który jest niezastąpionym lekiem na przeziębienie, ochotnicy mogli spróbować tego naturalnego specyfiku.
Miesiąc marzec przywitał nas zimową aurą, ale w oczekiwaniu na wiosnę spędziliśmy miło czas. 5 marca na zaproszenie uczniów ze Szkoły Muzycznej w Dąbrowie Górniczej wraz z grupą Stokrotek uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym. W oparciu o literaturę dla dzieci, wysłuchaliśmy utworów muzycznych granych na różnych instrumentach przez uczniów szkoły. Poznaliśmy wygląd i brzmienie wybranych instrumentów. Dziękujemy za zaproszenie.
25.01.2018r. w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Wszyscy świetnie się bawili – dzieci brały udział we wspólnej zabawie i w konkursach, a do tańca zachęcała ich skoczna muzyka.
18.01.2018r. odbył się DZIEŃ BABCI I DZIADKA. Przygotowaliśmy dla nich specjalny program artystyczny, a po występie wręczyliśmy im samodzielnie wykonane upominki. Zaprosiliśmy ich do wspólnych zabaw i konkursów oraz na poczęstunek.
21.12.2017r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu rodziców – przedstawiliśmy im przygotowane przez nas JASEŁKA. Po występie wręczyliśmy rodzicom świąteczne upominki, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
11.12.2017r. odwiedziliśmy grupę starszaków z Przedszkola nr 14 w Dąbrowie Górniczej. Uczestniczyliśmy w warsztatach świątecznych, na których wspólnie przygotowaliśmy ozdoby choinkowe.
06.12.2017r. nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość - MIKOŁAJ. Dostaliśmy od niego piękne prezenty za co podziękowaliśmy mu wierszem i piosenką.
30.11.2017r. ANDRZEJKI w naszej grupie przebiegały pod hasłem „W zaczarowanym kocim świecie”. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w koty. Dowiedzieliśmy się wiele na temat kotów domowych oraz dzikich, braliśmy też udział w kocich zabawach i konkursach. Oczywiście nie zabrakło też czasu na andrzejkowe wróżby – „Kim będę w przyszłości”, „Który bucik pierwszy”, „Losujemy imiona”.
WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK – podczas wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić fabrykę, w której poznaliśmy wszystkie tajniki oraz etapy powstawania bombek. Mieliśmy również okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których własnoręcznie ozdabialiśmy bombki. Zabraliśmy je ze sobą do domu, więc będą pięknymi ozdobami na naszych choinkach!
Z okazji DNIA DYNI przyszliśmy do przedszkola ubrani w kolorze pomarańczowym. Słuchaliśmy piosenek o dyni, braliśmy udział w dyniowych zawodach sportowych, rozmawialiśmy o walorach zdrowotnych dyni i dowiedzieliśmy się jakie potrawy mogą z niej powstać. Na koniec wykonaliśmy dyniową pracę plastyczną.
W listopadzie rozpoczęliśmy cykliczne spotkania w BIBLIOTECE. Nasze spotkanie dotyczyło ochrony środowiska. Mogliśmy zaprezentować naszą wiedzę z zakresu ochrony środowiska podczas wykonywanych zadań przy tablicy multimedialnej.
„GRAMY I STUKAMY” – pewnego październikowego dnia nasze przedszkole odwiedził muzyk. Zaprezentował nam instrument, który nazywa się perkusją. Poznaliśmy nazwy instrumentów, które składają się na perkusję. Mieliśmy możliwość posłuchania światowych melodii granych na perkusji, ale największą frajdą dla nas było samodzielne granie na instrumencie. Rysiowi wyszło wspaniale – gratulujemy.
W październiku obchodziliśmy w grupie Pszczółek i Stokrotek ŚWIĘTO DRZEWA, nasza Pani przebrana za jesienne drzewo odczytała nam list od szczęśliwego i nieszczęśliwego drzewa. Do dnia dzisiejszego nie zdawaliśmy sobie sprawy jakim zagrożeniem jesteśmy my ludzie dla świata przyrody. Wiemy, co robić a czego nie należy czynić aby cieszyć się jak największą ilością drzew. Pamiętamy że dzięki drzewom możemy oddychać oraz że drzewa są schronieniem dla ptaków. Poznaliśmy różne gatunki drzew, wiemy jak się nazywają, jak wyglądają ich liście i jakie mają owoce.
Rzecz to wielka niesłychanie gdy starszakiem się zostanie… .27 października był ważnym dniem w życiu przedszkolaków z najstarszych grup naszego przedszkola. Tego dnia uczestniczyliśmy w uroczystości PASOWANIA NA STARSZAKA. Recytowaliśmy wiersze, odśpiewaliśmy hymn naszego przedszkola „W kasztankowym mieście”, oraz wiele innych piosenek, złożyliśmy uroczyste ślubowanie przed Panią Dyrektor. Po złożeniu ślubowania i pasowaniu na starszaka, mieliśmy słodki poczęstunek i dyskotekę. Otrzymaliśmy rożki obfitości i dyplomy. Gratulujemy!!!
Zgodnie z tradycją kasztankowego przedszkola w październiku obchodziliśmy KOLOROWY TYDZIEŃ. W tym roku był on poświęcony zdrowemu odżywianiu. Każdego dnia towarzyszył nam owoc lub warzywo, poznawaliśmy jego cenne wartości, mogliśmy go posmakować, mieliśmy okazję przygotować sok marchewkowy, każdego dnia robiliśmy ciekawą pracę plastyczną. Zapraszamy do galerii zdjęć.
NASI PANOWIE. 30 września dziewczynki z naszej grupy, zrobiły niespodziankę chłopcom z okazji ich święta. Przygotowałyśmy na naszych stolikach boisko piłkarskie, drużyną piłki nożnej były upieczone babeczki, a chłopcy w prezencie otrzymali od nas muchy, dyplomy z naszymi podpisami i małe słodkie co nieco.
Nasza grupa zaangażowała się w udział w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. Pewnego wrześniowego ranka wyposażeni w gumowe rękawiczki udaliśmy się do pobliskiego lasu celem zbierania śmieci. Naszą akcję poprzedził tygodniowy temat zajęć dydaktycznych poświęcony dbaniu o środowisko i segregacji śmieci.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. 20 września grupa Pszczółek wraz z grupą Stokrotek obchodziła Dzień Przedszkolaka. Dzieci śpiewały ulubione piosenki, brały udział w wielu konkursach i zabawach integracyjnych. Wszystkie dzieci złożyły przysięgę przedszkolaka i obiecały co dzień rano mieć buzię roześmianą. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplom Super Przedszkolaka.
POŻEGNANIE LATA. 22 września dzieci z grupy Pszczółek i Stokrotek pożegnały lato i jednocześnie przywitały najbardziej kolorową porę roku – jesień. Celem zabaw w tym dniu było utrwalenie wiadomości o lecie i jesieni, integrowanie dzieci a przede wszystkim wspaniała zabawa. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

 

 

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej