KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Misie

mis2   mis3

29.03.2018 wzięliśmy udział w zajęcia eko-edukacyjnych organizowanych przez firmę ALBA podczas, których dzieci wysłuchały bajki o tym jak Królewna Śnieżka segregowała śmieci. Przypomniały sobie podstawowe zasady segregacji odpadów, a także dowiedziały się dokąd wędrują posegregowane odpady i co nowego może z nich powstać. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pomoce dydaktyczne, które utrwalają wiadomości dotyczące segregacji odpadów, kolorowanki z ekologicznymi łamigłówkami.
W marcu powitaliśmy wiosnę razem z dziećmi ze starszych grup. Podczas integracyjnych zabaw każda grupa zaprezentowała wiosenne tańce, wiersze oraz piosenki. Nie mogliśmy zapomnieć również o założeniu zielonego kącika w sali - w tym dniu dzieci obejrzały i omówiły wygląd nasion, omówione zostały etapy wzrostu roślin i co należy zrobić by rosły. Następnie przedszkolaki przystąpiły do wysiewu wcześniej przygotowanych nasion do skrzynek. Skrzynki z wysianymi nasionami zostały umieszczone w kąciku przyrody, który znajduje się w naszej sali.
W lutym gościliśmy w naszym przedszkolu grupę teatralną z przedstawieniem pt. „Radek niejadek” podczas, którego przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego stylu życia: właściwe odżywianie, dbanie o czystość, dostosowanie odpowiedniego ubioru do pogody oraz ruch na świeżym powietrzu.
W miesiącu lutym razem z grupą Biedronek oglądaliśmy różne filmy edukacyjne wyświetlane na dużym ekranie w ramach przedszkolnego kina pod nazwą „Kino Bambino”.
Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Karnawałowy”. Wystrój sali wprowadził w karnawałowy nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach.
W styczniu braliśmy udział w zajęciach orgaznizowanych przez bibliotekę publiczną, jak również wybieraliśmy się na liczne spacery aby podziwiać piękno zimowego krajobrazu.
20.12.2017r. nasza grupa przygotowała przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Święta w lesie” dla rodziców. Dzieci z zaangażowaniem odgrywały powierzone role prezentując inscenizację.
6.12.2017r. odwiedził nas długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj od którego otrzymaliśmy prezenty. W podziękowaniu zaśpiewaliśmy mu piosenkę i wyrecytowaliśmy wierszyk.
30.11.2017r.przenieślismy się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Podczas zabaw mogliśmy „dowiedzieć się” co nas czeka w przyszłości. W listopadzie nasza grupa jako jedyne przedszkole w Dąbrowie Górniczej wzięła udział w projekcie „Bajka w podróży”. Naszym zadaniem było dopisać dalszy ciąg bajki, której część napisało inne przedszkole, wplatając wątek regionalny. W efekcie powstanie książka.
20.11.2017r. podczas comiesięcznych spotkań w bibliotece rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Zdobyte wiadomości utrwalaliśmy w trakcie rozwiązywania zagadek na tablicy multimedialnej.
15.11.2017r. odwiedziła naszą grupę Pani ze Szkoły Muzycznej „Yamaha”. Podczas spotkania dzieci poznały nowy instrument – flet.
9.11.2017r. oglądaliśmy teatrzyk pt. „Każda mądra głowa zna magiczne słowa”. Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy sobie „magiczne słowa” – proszę, dziękuję, przepraszam oraz, że wszystkim należy się szacunek, a jeśli komuś zrobiliśmy przykrość, trzeba przyznać się do błędu i przeprosić.
26.10.2017r. w naszej grupie świętowaliśmy „Dzień dyni”. Obserwowaliśmy dynie, opisywaliśmy jej wygląd, właściwości odżywcze oraz poznaliśmy jej odmiany. Uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych m.in.: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, skoki przez dynię. Dowiedzieliśmy się „co skrywa dynia w środku” podczas zabawy badawczej. Wydobyliśmy miąższ i pestki, które później wyschnięte degustowaliśmy. W pierwszym tygodniu października w naszym przedszkolu odbył się „Kolorowy tydzień”. Rozpoczęliśmy go od wspólnych zabaw integracyjnych wszystkich grup w ogrodzie przedszkolnym. Zabawę prowadziła Pani Jesień wraz z wiewiórką. Każda z grup z okazji powitania jesieni przygotowała specjalny taniec lub piosenkę. Takim radosnym akcentem powitaliśmy nową porę roku – piękną i złocistą jesień.
20 września obchodziliśmy najważniejsze święto dla nas - Dzień Przedszkolaka. W tym dniu uczestniczylismy w zabawach integracyjnych z grupą Biedronki. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze, tańczylismy przy znanych i lubianych utworach muzycznych. Wszystkie przedszkolaki w nagrodę za wspólną zabawę otrzymały wspaniałe medale.
Wypoczęci i z uśmiechem na twarzach rozpoczęlismy nowy rok szkolny już jako grupa Misie. W pierwszym tygodniu września wspólnie ustaliliśmy Kodeks Przedszkolaka - normy i zasady obowiązujące w naszej grupie. Nauczyliśmy się fragmentu wiersza "ABC Przedszkolaka" oraz piosenki "Co dzień rano". Kontynując akcję "Rodzice nam czytają" rozpoczęlismy serie spotkań z naszymi rodzicami. 12 września odwiedziła nas mama Mai, która przeczytała bajkę "Trzy małe koziołki". Natomiast 19 września gościliśmy mamę Madzi, która przeniosła nas w świat bajki "Zuzia i Hultaj". 

 

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej