KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Motylki

motylki.gif1


29.03.2018r. Dzisiaj odwiedziła nas Pani z firmy zajmującej się SEGREGACJĄ ODPADÓW. Przeczytała nam bardzo pouczającą bajeczkę „O Królewnie Śnieżce i siedmiu śmieciuszkach”. Dowiedzieliśmy się z niej do jakich pojemników należy wrzucać różnego rodzaju śmieci. Zajęcia były bardzo ciekawe. Na koniec obiecaliśmy Pani, że będziemy dokładnie segregować śmieci.
21.03.2018r. Dzisiaj razem z naszą Panią topiliśmy MARZANNĘ. Najpierw stworzyliśmy jej kolorowe portrety. Potem każdy z nas podchodził do wody, aby utopić tam Marzannę i pożegnać złą Panią Zimę. Zapraszamy do galerii, aby zobaczyć czy nam się to udało.
06.03.2018r. Nasza Pani zrobiła nam niespodziankę! Przyniosła wielki worek ziemi, paczki nasion i doniczki. Powiedziała, że ubrudzimy sobie trochę ręce i pobawimy się w OGRODNIKÓW. Każdy z nas miał okazję wrzucić ziemię do doniczki, zrobić w niej dziurki i co najważniejsze, zasadzić nasionka! Potem postawiliśmy nasze doniczki w kąciku przyrodniczym i czekaliśmy co z nich wyrośnie. Oprócz posadzenia nasionek wykonaliśmy też eksperyment z ziarnami fasoli. Ułożyliśmy je na gazach nałożonych na słoiki z wodą i codziennie sprawdzaliśmy czy coś z nich wyrosło. Czy nam się udało? Zapraszamy do galerii zdjęć, aby się przekonać.
12.02.2018r. Mieliśmy dziś bardzo miłych gości. Odwiedziły nas Panie z teatru, aby zaprezentować nam przedstawienie pt. „RADEK NIEJADEK”. Spektakl był bardzo pouczający. Nauczyliśmy się z niego jak ważne jest mycie rąk przed każdym posiłkiem, co zrobić, żeby nie dopadły nas złe wirusy i bakterie, a przede wszystkim jak zdrowo się odżywiać aby mieć siłę i energię. Przedstawienie było bardzo śmieszne, ale za razem pouczające.
ZABAWA KARNAWAŁOWA. Jak co roku w karnawale nasze Panie zorganizowały dla nas zabawę karnawałową. Wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy stroje. Kogo tu nie było? Pełna sala księżniczek, bohaterów i wiele innych ciekawych postaci. Nasze Panie przygotowały wiele konkursów i zabaw. Było bardzo fajnie. Obejrzyjcie galerię.
Mieliśmy bardzo interesującą wycieczkę. WYBRALIŚMY SIĘ DO BIBLIOTEKI! Bardzo miła pani bibliotekarka przeczytała nam książeczkę o rodzinie Śmiechołków, którym ktoś ukradł uśmiechy. Rozmawialiśmy też o różnych emocjach jakie odczuwamy na co dzień. Były też tańce, kolorowa chusta i mnóstwo radosnych uśmiechów. Wycieczka bardzo nam się spodobała i na pewno jeszcze wiele razy odwiedzimy bibliotekę.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA. Jak co roku w naszym przedszkolu przyszli do nas goście, którzy obchodzą swoje święto w styczniu. Pewnie już wiecie o kim mówimy. To nasze ukochane babcie i dziadkowie. Bardzo starannie przygotowywaliśmy się na ten dzień. Nasze mamy zadbały o poczęstunek a my o prezenty i program artystyczny. Wszystko się udało, babcie bawiły się doskonale, brały udział w konkursach i zabawach. My przedstawiliśmy dla nich „Jasełka” oraz krótki program artystyczny. Było super.
JASEŁKA grupowe. Grudzień to czas przygotowywania się do świąt. W naszej grupie też zaczęły się te przygotowania. Wspólnie z Panią posprzątaliśmy w zabawkach, ubraliśmy choinkę i ozdobiliśmy naszą salę. Kolejnym krokiem było przygotowanie prezentów dla naszych kochanych Rodziców, bowiem nasza Pani zaprosiła ich na spotkanie wigilijne. Nasza grupa przygotowała piękny program artystyczny, a Rodzice zajęli się przygotowaniem poczęstunku. Kiedy nadszedł ten dzień było bardzo uroczyście. Na stołach przykrytych białymi obrusami ustawiono ciasta, kapustę z grochem, chleb własnej roboty. My dzieciaki wystąpiliśmy w programie artystycznym, a Rodzice pomagali nam śpiewając wspólnie z nami kolędy. Po występie wręczyliśmy upominki i podzieliliśmy się opłatkiem, po czym zjedliśmy wspólny poczęstunek. To był piękny wieczór. Będziemy go czule wspominać.
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY. Dzisiaj był dzień pełen wrażeń i magii. Nasza Pani przygotowała dla nas wiele niespodzianek. Przypomniała nam o dzisiejszym zaczarowanym dniu zwanym "Andrzejkami". W ten dzień wszystkie wróżby się spełniają. Postanowiliśmy wszyscy sobie powróżyć. Ależ było wesoło. Najpierw wróżyliśmy na kole fortuny, potem były wróżby z kubeczka, jeszcze inne wróżby z kolorów i losy przeznaczenia. Tak nam się spodobało, że potem każdy bawił się i wróżył kolegom. Powtórzymy te zabawy z mamą i tatą w domu, a Wy obejrzyjcie galerię. Zapraszamy.
„OPOWIEŚCI Z WALIZKI - WIOSKA INDIAŃSKA”. Coś niesamowitego! Odwiedzili nas prawdziwi Indianie. Przybyli z dużym problemem. Jeden z indiańskich chłopców popsuł flecik przynoszący wiosce szczęście. Wyruszyliśmy razem z nim w podróż do Strażnika Czasu, aby ten przywrócił flecikowi moc. Mieliśmy po drodze mnóswto ciekawych przygód i przede wszystkim nauczyliśmy się, że nie należy bez pytania brać rzeczy, które do nas nie należą.
Teatr Maska dla dzieci - „KAŻDA MĄDRA GŁOWA ZNA MAGICZNE SŁOWA”. Mieliśmy w przedszkolu wyjątkowych gości. Przybyła do nas Karolinka wraz ze swoją mamusią i ulubionymi zabawkami. Nasi goście nauczyli nas używania magicznych słów takich jak „przepraszam”, „dziękuję”, „proszę”. Pomogliśmy Karolince przemienić się z niedobrej w grzeczną dziewczynkę, przy okazji wspaniale się przy tym bawiąc.
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym roku dzień pluszowego misia obchodziliśmy dopiero w poniedziałek. Nasza Pani przygotowała dla nas dużo niespodzianek. Najbardziej zadowolone były nasze misie, bo w tym dniu mogły przyjść razem z nami do przedszkola. Pani też przyniosła ze sobą swojego misia. Rozwiązywaliśmy zagadki, bawiliśmy się przy wesołych piosenkach i było bardzo, bardzo wesoło.
MUZYCZNE SPOTKANIE. Dzisiaj w przedszkolu odwiedziła nas Pani ze Szkoły Muzycznej. Zaprosiła nas do ciekawych zabaw muzycznych. Uczyliśmy się piosenki o słoniu, tańczyliśmy do melodii, poznaliśmy instrument nazywany fletem. Pani bardzo ładnie grała na nim wesołe melodie. Poznaliśmy także dwa dźwięki: „re” i „do”. Na koniec każdy z nas dostał dyplom za wspaniałą zabawę. Obejrzyjcie galerię.
ZABAWY Z DYNIĄ. Nasze Panie przygotowały dla nas niespodziankę - zabawy z dynią. Były więc zagadki, teatrzyk, zabawy matematyczne, dyniowy tor przeszkód i tańce. Potem każdy stworzył dyniowego potworka i spróbował dyniowej zupy. Wszystko było dyniowe. Było wesoło i fajnie.
OSIKOWA DOLINA. W październiku nasze Panie zorganizowały dla nas i naszych Rodziców wyjazd integracyjny na warsztaty do Koziegłów. Wszyscy rano wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy do "OSIKOWEJ DOLINY". Mogliśmy tam podziwiać sztukę ludową z osikowych wiórek. Wydawało się to trudne do wykonania, ale w rezultacie wszyscy postarali się i powstały piękne rękodzieła. Ozdobią nasze stoły w Święta Bożego Narodzenia.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. 20 września obchodzony jest „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” dlatego nasze Panie przygotowały dla nas mnóstwo niespodzianek. Były zabawy przy pianinie, tor przeszkód, zgadywanki, i wiele innych ciekawych zabaw. Na koniec nasze Mamy przygotowały dla nas słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspaniały dzień.
WITAMY NOWY ROK SZKOLNY. Mamy już wrzesień, a z nim rozpoczął się nowy rok szkolny. Wróciliśmy więc z wakacji do naszego przedszkola. A tam wiele zmian. Pierwsza dotyczy naszej nowej sali. Teraz jesteśmy już starsi i nasza sala jest na parterze. Nazywamy się Motylki i mamy nowe Panie. Jedną z nich znamy z naszego przedszkola a druga jest też, tak jak niektórzy z nas, po raz pierwszy w naszym przedszkolu. Pierwszy dzień był ciekawy. Poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki i wspólnie stemplowaliśmy dłońmi nasze drzewka przyjaźni. Nie każdy chciał na początku, ale potem wszyscy pracowali aż miło. Obejrzyjcie galerię. Fajnie znowu chodzić do przedszkola.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej