KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Motylki

motylki.gif1


JASEŁKA grupowe. Grudzień to czas przygotowywania się do świąt. W naszej grupie też zaczęły się te przygotowania. Wspólnie z Panią posprzątaliśmy w zabawkach, ubraliśmy choinkę i ozdobiliśmy naszą salę. Kolejnym krokiem było przygotowanie prezentów dla naszych kochanych Rodziców, bowiem nasza Pani zaprosiła ich na spotkanie wigilijne. Nasza grupa przygotowała piękny program artystyczny, a Rodzice zajęli się przygotowaniem poczęstunku. Kiedy nadszedł ten dzień było bardzo uroczyście. Na stołach przykrytych białymi obrusami ustawiono ciasta, kapustę z grochem, chleb własnej roboty. My dzieciaki wystąpiliśmy w programie artystycznym, a Rodzice pomagali nam śpiewając wspólnie z nami kolędy. Po występie wręczyliśmy upominki i podzieliliśmy się opłatkiem, po czym zjedliśmy wspólny poczęstunek. To był piękny wieczór. Będziemy go czule wspominać.
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY. Dzisiaj był dzień pełen wrażeń i magii. Nasza Pani przygotowała dla nas wiele niespodzianek. Przypomniała nam o dzisiejszym zaczarowanym dniu zwanym "Andrzejkami". W ten dzień wszystkie wróżby się spełniają. Postanowiliśmy wszyscy sobie powróżyć. Ależ było wesoło. Najpierw wróżyliśmy na kole fortuny, potem były wróżby z kubeczka, jeszcze inne wróżby z kolorów i losy przeznaczenia. Tak nam się spodobało, że potem każdy bawił się i wróżył kolegom. Powtórzymy te zabawy z mamą i tatą w domu, a Wy obejrzyjcie galerię. Zapraszamy.
„OPOWIEŚCI Z WALIZKI - WIOSKA INDIAŃSKA”. Coś niesamowitego! Odwiedzili nas prawdziwi Indianie. Przybyli z dużym problemem. Jeden z indiańskich chłopców popsuł flecik przynoszący wiosce szczęście. Wyruszyliśmy razem z nim w podróż do Strażnika Czasu, aby ten przywrócił flecikowi moc. Mieliśmy po drodze mnóswto ciekawych przygód i przede wszystkim nauczyliśmy się, że nie należy bez pytania brać rzeczy, które do nas nie należą.
Teatr Maska dla dzieci - „KAŻDA MĄDRA GŁOWA ZNA MAGICZNE SŁOWA”. Mieliśmy w przedszkolu wyjątkowych gości. Przybyła do nas Karolinka wraz ze swoją mamusią i ulubionymi zabawkami. Nasi goście nauczyli nas używania magicznych słów takich jak „przepraszam”, „dziękuję”, „proszę”. Pomogliśmy Karolince przemienić się z niedobrej w grzeczną dziewczynkę, przy okazji wspaniale się przy tym bawiąc.
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym roku dzień pluszowego misia obchodziliśmy dopiero w poniedziałek. Nasza Pani przygotowała dla nas dużo niespodzianek. Najbardziej zadowolone były nasze misie, bo w tym dniu mogły przyjść razem z nami do przedszkola. Pani też przyniosła ze sobą swojego misia. Rozwiązywaliśmy zagadki, bawiliśmy się przy wesołych piosenkach i było bardzo, bardzo wesoło.
MUZYCZNE SPOTKANIE. Dzisiaj w przedszkolu odwiedziła nas Pani ze Szkoły Muzycznej. Zaprosiła nas do ciekawych zabaw muzycznych. Uczyliśmy się piosenki o słoniu, tańczyliśmy do melodii, poznaliśmy instrument nazywany fletem. Pani bardzo ładnie grała na nim wesołe melodie. Poznaliśmy także dwa dźwięki: „re” i „do”. Na koniec każdy z nas dostał dyplom za wspaniałą zabawę. Obejrzyjcie galerię.
ZABAWY Z DYNIĄ. Nasze Panie przygotowały dla nas niespodziankę - zabawy z dynią. Były więc zagadki, teatrzyk, zabawy matematyczne, dyniowy tor przeszkód i tańce. Potem każdy stworzył dyniowego potworka i spróbował dyniowej zupy. Wszystko było dyniowe. Było wesoło i fajnie.
OSIKOWA DOLINA. W październiku nasze Panie zorganizowały dla nas i naszych Rodziców wyjazd integracyjny na warsztaty do Koziegłów. Wszyscy rano wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy do "OSIKOWEJ DOLINY". Mogliśmy tam podziwiać sztukę ludową z osikowych wiórek. Wydawało się to trudne do wykonania, ale w rezultacie wszyscy postarali się i powstały piękne rękodzieła. Ozdobią nasze stoły w Święta Bożego Narodzenia.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. 20 września obchodzony jest „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” dlatego nasze Panie przygotowały dla nas mnóstwo niespodzianek. Były zabawy przy pianinie, tor przeszkód, zgadywanki, i wiele innych ciekawych zabaw. Na koniec nasze Mamy przygotowały dla nas słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspaniały dzień.
WITAMY NOWY ROK SZKOLNY. Mamy już wrzesień, a z nim rozpoczął się nowy rok szkolny. Wróciliśmy więc z wakacji do naszego przedszkola. A tam wiele zmian. Pierwsza dotyczy naszej nowej sali. Teraz jesteśmy już starsi i nasza sala jest na parterze. Nazywamy się Motylki i mamy nowe Panie. Jedną z nich znamy z naszego przedszkola a druga jest też, tak jak niektórzy z nas, po raz pierwszy w naszym przedszkolu. Pierwszy dzień był ciekawy. Poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki i wspólnie stemplowaliśmy dłońmi nasze drzewka przyjaźni. Nie każdy chciał na początku, ale potem wszyscy pracowali aż miło. Obejrzyjcie galerię. Fajnie znowu chodzić do przedszkola.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej