KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Biedronki

biedronka2

Na początku października, zgodnie z tradycją naszego przedszkola organizowano  KOLOROWY TYDZIEŃ. My uczyliśmy się rozpoznawania i nazywania kolorów. W poniedziałek na placu przedszkolnym powitała nas Pani Jesień i Ruda Wiewiórka. Razem z innymi dziećmi z przedszkola braliśmy udział w różnych tańcach, zabawach i konkursach. Na zakończenie Pani Jesień podarowała nam obrazki do pokolorowania. Próbowaliśmy je starannie pokolorować. We wtorek bawiliśmy się kolorem czerwonym. W środę panował kolor żółty. Czwartek był zielony jak ulubiony nasz ogórek. natomiast piątek był marchewkowy to znaczy pomarańczowy.
20 września obchodziliśmy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Bawiliśmy się wspólnie z grupą Misiów. Tańczylismy do naszych ulubionych melodii, bawiliśmy się w ulubione zabawy kołowe. Otrzymaliśmy także pamiątkowe medale i słodkie "co nieco".
Cały wrzesień poświęciliśmy na POZNAWANIU ZWYCZAJÓW I ZASAD panujących w przedszkolu. Przyzwyczajaliśmy się do samodzielnego spożywania posiłków, samodzielnego wykonywania czynności higienicznych oraz załatwiania potrzeb fizjologicznych. Próbowaliśmy samodzielnie zdejmować ubranka. Przyzwyczajalismy się do poobiedniego odpoczynku słuchając czytanych bajek, śpiewanych kołysanek lub muzyki relaksacyjnej.
Witamy wszystkie NAJMŁODSZE DZIECI w przedszkolu. W tym roku po raz pierwszy będziecie uczęszczać do przedszkola i Wasza grupa będzie nazywała się Biedronki. W naszej przytulnej sali będziemy bawić się zabawkami, będziemy tańczyć i śpiewać piosenki, będziemy bawili się w różne kołowe i ruchowe zabawy, będziemy rysować kredkami, malować farbami i lepić z plasteliny i ciastoliny. Jednak po raz pierwszy będziemy starać się nawiązywać dobre relacje z innymi dziećmi, będziemy współdziałać w małych zespolach i w całej grupie a także będziemy brali udział w zajęciach organizowanych przez nasze Panie. Wszystkim  przedszkolakom-Biedronkom życzymy szybkiej adaptacji do przedszkola, dobrej, wspólnej zabawy i nauki w grupie.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej