KASZTANKOWE PRZEDSZKOLE

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej

Biedronki

biedronka2

Wiosna przyniosła ciepło i słońce. Wybraliśmy się na spacer i dotarliśmy do PLACU ZABAW. Na nowo otwartym placu zabaw była super zabawa, było dużo śmiechu i radości.
Zakładamy ZIELONY OGRÓDEK w sali. Sadzimy cebule, będziemy obserwować zmiany zachodzące w wyglądzie cebuli. Wiemy, że powinna wypuścić zielony szczypiorek. Wiemy co jest potrzebne roślinom żeby rosły – ziemia, woda, słońce. W kąciku mamy cebule hiacyntów i narcyzów. Obserwujemy ich wzrost do momentu pojawienia się pięknych kwiatów.
BAWIMY SIĘ W OGRODNIKÓW - siejemy rzeżuchę w pojemniczkach na stroik wielkanocny. Dość sprytnie nam to idzie bierzemy nasionka w paluszki i siejemy.
W lutym oglądaliśmy filmy edukacyjne na temat sportów zimowych oraz zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Filmy wyświetlane były na wielkim ekranie w ramach przedszkolnego kina pod nazwą „KINO BAMBINO”.
13.12.2017r. braliśmy udział w KONCERCIE KOLĘDOWYM, śpiewaliśmy kolędy wspólnie z innymi dziećmi z przedszkola oraz artystami muzykami z firmy Muzykor. Uczyliśmy się także piosenki świątecznej „Dalej, dalej pędzą sanie”.
6.12.2017r. odwiedził naszą grupę ŚWIĘTY MIKOŁAJ, czekaliśmy z niecierpliwością na jego przyjście, pisaliśmy listy. Mikołaj przyniósł nam prezenty (słodycze i reniferka). Podziękowaliśmy mu piosenką.
30.11.2017r. wspólnie z grupą Misie bawiliśmy się na ZABAWIE ANDRZEJKOWEJ „W krainie czarów”. Nasz Panie przygotowały różne gry a tańce zapraszały nas do wesołej zabawy. Wróżyliśmy „Kim będę w przyszłości”, „Który bucik pierwszy” itp. A potem mieliśmy pyszny poczęstunek. Było miło i wesoło.
23.11.2017r. obejrzeliśmy PRZEDSTAWIENIE „OPOWIEŚCI Z WALIZKI - WIOSKA INDIAŃSKA". Poznaliśmy przygodę małego chłopca, który zabrał flecik swojego brata i pozbawił go magicznej mocy.
11.11.2017r. odbyły się ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE. Pani ze Szkoły Muzycznej w Sosnowcu zaprosiła nas do zabaw. Uczyliśmy się piosenki o słoniu i poznaliśmy instrument – flet. Na koniec dostaliśmy dyplomy za wspaniałą zabawę.
9.11.2017r. oglądaliśmy BAJKĘ O ZASADACH DOBREGO ZACHOWANIA pt. „Każda mądra głowa zna magiczne słowa” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa.
Na początku października, zgodnie z tradycją naszego przedszkola organizowano  KOLOROWY TYDZIEŃ. My uczyliśmy się rozpoznawania i nazywania kolorów. W poniedziałek na placu przedszkolnym powitała nas Pani Jesień i Ruda Wiewiórka. Razem z innymi dziećmi z przedszkola braliśmy udział w różnych tańcach, zabawach i konkursach. Na zakończenie Pani Jesień podarowała nam obrazki do pokolorowania. Próbowaliśmy je starannie pokolorować. We wtorek bawiliśmy się kolorem czerwonym. W środę panował kolor żółty. Czwartek był zielony jak ulubiony nasz ogórek. natomiast piątek był marchewkowy to znaczy pomarańczowy.
20 września obchodziliśmy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Bawiliśmy się wspólnie z grupą Misiów. Tańczylismy do naszych ulubionych melodii, bawiliśmy się w ulubione zabawy kołowe. Otrzymaliśmy także pamiątkowe medale i słodkie "co nieco".
Cały wrzesień poświęciliśmy na POZNAWANIU ZWYCZAJÓW I ZASAD panujących w przedszkolu. Przyzwyczajaliśmy się do samodzielnego spożywania posiłków, samodzielnego wykonywania czynności higienicznych oraz załatwiania potrzeb fizjologicznych. Próbowaliśmy samodzielnie zdejmować ubranka. Przyzwyczajalismy się do poobiedniego odpoczynku słuchając czytanych bajek, śpiewanych kołysanek lub muzyki relaksacyjnej.
Witamy wszystkie NAJMŁODSZE DZIECI w przedszkolu. W tym roku po raz pierwszy będziecie uczęszczać do przedszkola i Wasza grupa będzie nazywała się Biedronki. W naszej przytulnej sali będziemy bawić się zabawkami, będziemy tańczyć i śpiewać piosenki, będziemy bawili się w różne kołowe i ruchowe zabawy, będziemy rysować kredkami, malować farbami i lepić z plasteliny i ciastoliny. Jednak po raz pierwszy będziemy starać się nawiązywać dobre relacje z innymi dziećmi, będziemy współdziałać w małych zespolach i w całej grupie a także będziemy brali udział w zajęciach organizowanych przez nasze Panie. Wszystkim  przedszkolakom-Biedronkom życzymy szybkiej adaptacji do przedszkola, dobrej, wspólnej zabawy i nauki w grupie.

 

Copyright © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej